Zapowiedź 3. kolejki

Zapowiedź 3 kolejka.

Wicher Dobra w ramach 3. kolejki rozegra pierwszy mecz w sezonie na wyjeździe. Przeciwnikiem Naszej drużyny będzie Centra Ostrów Wielkopolski.

O rywalu słów kilka – Centra Ostrów Wielkopolski.

Ostrów Wielkopolski (dawniej Ostrowo, Ostrów Kaliski, w latach 1919–1920 Ostrów, łac. Ostrovia, niem. Ostrowo) – miasto w województwie wielkopolskim, na Wysoczyźnie Kaliskiej, nad Ołobokiem, siedziba powiatu ostrowskiego i gminy wiejskiej Ostrów Wielkopolski. Według danych z 2014 miasto liczyło 72 754 mieszkańców. Jest jednym z ośrodków aglomeracji kalisko-ostrowskiej. Odległość Dobra – Ostrów Wielkopolski to 73 km.

LUDOWY KLUB SPORTOWY „CENTRA” OSTRÓW WIELKOPOLSKI.

Latem 1946 roku w Zacharzewie powstała grupa inicjatywna, która za cel postawiła sobie powołanie do życia klubu sportowego. Plany te zostały zrealizowane już we wrześniu 1946 roku. Powołano do życia klub piłkarski, którego pierwszym prezesem został pan Mieczysław Jędrzejak. Zespół piłkarski otrzymał nazwę „CENTRA” a pomysłodawcą tej nazwy był Teodor Kryjom. W pierwszych latach istnienia drużyna brała udział w licznych turniejach organizowanych w okolicznych miejscowościach. Z początkiem lat pięćdziesiątych drużyna zaczęła występować w rozgrywkach ligowych zaczynając od „C” klasy. Od 2001 roku zespół „Centry” rozgrywa swoje mecze na boisku przy ulicy J. Kusocińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. W rozgrywkach IV ligi sezonu 2012/2013 zespół „Centry” zajął pierwsze miejsce i awansował do III ligi, jest to jak do tej pory największe osiągnięcie sportowe „Centry”. Obecnie klub jest jednosekcyjny ale na przestrzeni lat klub posiadał sekcję szachów ( w 1964 roku drużyna szachistów „Centry” zdobyła vice mistrzostwo LZS województwa poznańskiego), warcabów, siatkówki, lekkoatletyki i łucznictwa.

Ostatnie spotkanie:

Wicher Dobra – Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:4 (0:3)

Victoria Ostrzeszów - Centra Ostrów Wielkopolski 0:0 (0:0)

Tabela:

10.

Centra Ostrów Wielkopolski

1 pkt

0 z

1 r

0 p

0 Bz

0 Bs

13.

Wicher Dobra

0 pkt

0 z

0 r

2 p

2 Bz

6 Bs

W Ostrowie nie wystąpią:

Jakub Karpiński - kontuzja w meczu z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Tomasz Janicki - dopiero wznowił treningi po kontuzji odniesionej w czasie przygotowań do sezonu.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 20 sierpnia o godzinie 17.00 na stadionie przy ulicy Kusocińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Zapraszamy sympatyków piłki nożnej, wstęp na mecz jest wolny, w przerwie meczu będą losowane nagrody dla publiczności.

Autor: Michał K.