Hymn klubu

Hymnem chwycić za serca

We wspólnych rozmowach z piłkarzami i Zarządem powstał pomysł, aby na Zina Cup ściągnąć artystę, najlepiej hiphopowego, który zaśpiewa nowy hymn. Jakub Karpiński, piłkarz Wichru Dobra znalazł osobę związaną ze światem muzycznym. Zadzwonił do studia nagrań w Poznaniu, gdzie znalazł pomoc profesjonalistów, którzy zgodzili się wesprzeć kampanię IV Liga w Dobrej. Był jednak warunek - jutro dostajemy tekst, wówczas nagramy do niego bity.

Tak w ciągu jednej nocy powstał tekst hymnu, którego oprawą muzyczną zajęli się poznańscy muzycy. To oni zaproponowali, aby zamiast artysty hymn zaśpiewali ci, którzy czują się na siłach, a jednocześnie są związani z klubem, sportem, Dobrą. Miało to być bardziej wiarygodne, a jednocześnie szybsze rozwiązanie. Tak do studia nagrań w Poznaniu udała się ósemka „artystów”: Kacper Krawczyk, Krystian Świętochowski, Tomasz Wypiór, Konrad Grabowski, Jarosław Śmieja, Kuba Karpiński, Kamil Gręzicki i Maciej Andrzejewski. Przy okazji muzycznego nagrywania. Idąc za ciosem „dobrscy piosenkarze” wpadli na kolejny pomysł- aby uwiecznić ich nagranie w formie wideo. Znalazł się więc sponsor, który zaoferował wsparcie - bezpłatne nagranie przy symbolicznej opłacie za montaż materiału. Produkcją muzyki i realizacją nagrania zajęli się Szymon Karpiński- nomen omen turkowianin i Mateusz Guzikowski. Za teledysk odpowiedzialny jest Igor Wojtkowiak. Wszystkie materiały audiowizualne powstały w 13 th Sound Studio w Poznaniu.

Efekty końcowe i hymn "Szaleje Wicher" do posłuchania poniżej. Zapraszamy!