Zapowiedz 23. kolejki

Mecz na szczycie tabeli-zapowiedź meczu Wicher Dobra – Warta Eremita Dobrów.

W niedziele 24-go kwietnia o godzinie 17:00 zostanie rozegrany mecz pomiędzy Wichrem Dobra i Wartą Eremita Dobrów. Mecz zostanie rozegrany na Stadionie Miejsko – Gminnym w Dobrej.

Wicher Dobra przystępuje do spotkania jako lider „okręgówki”, jednak w ostatnim meczu nie zachwycił. Wygrywając jedną bramką z Górnikiem Kłodawa. Warta rundę wiosenną zaczęła bardzo dobrze od czterech zwycięstw z rzędu i zbliżyła się do górnej części tabeli. Na pewno będzie chciała kontynuować zwycięską passę. Ostatni mecz między tymi drużynami został rozegrany w Dobrowie 13-go wrześnie i zakończył się wynikiem 1:1. Bramki zdobyli: Błażej Lewandowski dla Warty i Adrian Fret dla Wichru. Oba zespoły mierzyły się ze sobą 13 razy. Po 7 razy lepsi byli gracze z Dobrowa, 2 razy padał remis i 4 razy wygrali gracze Wichru. W ostatnich 5 meczach tylko raz wygrała Nasza drużyna. Mecz przyniesie dużo emocji, gdyż oba zespoły walczą o czołowe miejsca i historyczne osiągnięcia i są na bardzo dobrej drodze do tego. Swoją grą ukazują, że mają inspiracje do osiągnięcia wysokich celów postawionych sobie przed tą rundą. Pojedynek obu zespołów będzie dla gospodarzy kolejną okazją, by udowodnić światu, iż ich pozycja w lidze nie jest przypadkowa. Dla gości natomiast jest to kolejny mecz w którym będą chcieli podtrzymać zwycięską passę. Wicher niewątpliwie jest niespodzianką tego sezonu, a Warta utrzymuje nadal wysoki poziom pozostały z poprzedniego sezonu. W sporcie trzeba zrozumieć fakt, że gdy mierzą się ze sobą dwie równe drużyny, jedna może być gorsza. Że czasami decydują milimetry i ułamki sekund, że chwila słabości jednego zawodnika może zniweczyć wysiłek całego zespołu. I nie da się tego wcześniej przewidzieć. Ale Wicher musi pokazać to, co najlepsze, to, co w ostatnim okresie wypracowali wspólnie z trenerem Szymanowskim. Musi też pokazać walkę i charakter. Jedną z cech którą chcemy oglądać u Naszych piłkarzy jest to że w najważniejszych chwilach potrafią się zmobilizować i dokonać rzeczy wielkich. Oczywiście, ważne są też indywidualne umiejętności, ale zadecyduje zespołowość.

Bilans meczów:

Wicher Dobra – Warta Eremita Dobrów : 4-2-7 (22-22)

Ostatnie spotkanie:

Warta Eremita Dobrów – Wicher Dobra 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Błażej Lewandowski (47), 1:1 Adrian Fret (61)

1.

Wicher Dobra

49 pkt

15 z

4 r

2 p

50 Bz

21 Bs

4.

Warta Eremita Dobrów

39 pkt

11 z

6 r

3 p

39 Bz

23 Bs

Ciekawe fakty:

Najlepszy strzelec zespołu Warty Eremita Dobrów ma na swym koncie 14 bramek i jest nim Dzierzgwa Paweł, Nasz najlepszy strzelec ma na koncie 13 bramek.

Wicher Dobra w tym roku zremisował wszystkie mecze rozegrane na własnym boisku.

Warta jest nie pokonana od 10 spotkań ostatnia porażkę zanotowała 18 października 2015 przegrywając 1:3 z Błękitnymi Mąkolno. Obecnie notuje serie 6 zwycięstw z rzędu.

Drużyna z Dobrowa w poprzedniej kolejce pauzowała, rozgrała w tym czasie spotkanie sparingowe z MKS Zryw Dąbie które zakończyło się przegraną Dobrowa 2:5, skład Naszych przeciwników był bardzo eksperymentalny i okrojony.

Zapraszamy wszystkich kibiców w niedziele na 17 na stadion i prosimy o gorący doping dla Naszej drużyny. Drużynie z Dobrowa na meczach wyjazdowych zawsze towarzyszą ich kibice. Przyjmijmy Gości z należytym szacunkiem i gościnnością ale na trybunach niech będzie widać i słychać tylko kibiców Wichru. Niech drużyna usłyszy, że jesteśmy z nimi i wspieramy ich dopingiem.