Zapowiedź 2. kolejka

Wicher Dobra w ramach 2. kolejki podejmie na własnym stadionie drużynę Pogoń Nowe Skalmierzyce.

O rywalu słów kilka – Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Nowe Skalmierzyce miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie ostrowskim, w gminie Nowe Skalmierzyce, na Wysoczyźnie Kaliskiej, ośrodek przemysłowy w Kalisko-Ostrowskim Okręgu Przemysłowym, graniczy z Kaliszem, wsią Skalmierzyce (Stare), ok. 15 km na wschód od Ostrowa Wielkopolskiego. Według danych z 30 czerwca 2014 miasto liczy 4854 mieszkańców. Odległość Dobra – Nowe Skalmierzyce 61 km.

Klub Sportowy Pogoń Nowe Skalmierzyce – polski klub sportowy, utworzony 1 stycznia 1921 roku w Nowych Skalmierzycach. Klub prowadzi sekcje piłki nożnej oraz sekcje szachową. Barwy klubowe biało – niebieskie. Dotychczasowe osiągnięcia to sezon 2004/2005 i 2 miejsce w A-klasie, awans do ligi okręgowej. W sezonie 2012/2013 drużyna Pogoni zajęła 2 miejsce w okręgówce i zapewniła sobie udział w barażach do IV ligi. Baraże te przegrała i w konsekwencji awans do IV ligi uzyskała Warta Krzymów a drużyna z Nowych Skalmierzyc pozostała w okręgówce. W 2016 piłkarze Pogoni Nowe Skalmierzyce zdobyli awans do IV ligi w piłce nożnej, notując 24 zwycięstwa na 30 rozegrane spotkania.

W drużynie grają m.in.: Marcin Ludwikowski, piłkarz, występujący na pozycji bramkarza. Mistrz polski z Widzewem Łódź. Poprzednie kluby: Widzew Łódź, Pelikan Łowicz, TSV Havelse 1912, Tur Turek.

Igor Witczak, Urodzony w Hanowerze napastnik występował w klubie 1.FC Germania Egestorf/Langreder w sezonie 2006/07. To właśnie z zespołu Germanii latem 2007 roku przeniósł się do Tura. W klubie występował przez pół roku, po czym na taki sam okres został wypożyczony do Floty Świnoujście. Przez trzy sezony reprezentował barwy KKS Kalisz.

Ostatnie spotkanie:

Wicher Dobra – Orzeł Biały Koźmin Wielkopolski 1:2 (0:0)

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Victoria Ostrzeszów 4:1 (2:0)

Najlepsi strzelcy:

Wicher: Tomasz Wypiór – 1

Pogoń: Adam Majewski – 2

Tabela:

2.

Pogoń Nowe Skalmierzyce

3 pkt

1 z

0 r

0 p

4 Bz

1 Bs

12.

Wicher Dobra

0 pkt

0 z

0 r

1 p

1 Bz

2 Bs

Wicher Dobra na mecz z drużyną Pogoń Nowe Skalmierzyce wprowadza symboliczną "cegiełkę" na cele statutowe klubu w wysokości 2 zł dla osób dorosłych opłata ta nie jest obowiązkowa. Przypominamy również że na obiekcie sportowy obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania napojów alkoholowych.

Wicher Dobra – Pogoń Nowe Skalmierzyce, sobota godzina 17:00

Autor: Michał K.