Zapowiedź 19. kolejki.

Już w sobotę dojdzie do długo oczekiwanej inauguracji rundy wiosennej na stadionie w Dobrej. Wicher Dobra zmierzy się z Wartą Krzymów w ramach 19 kolejki Konińskiej Ligi Okręgowej „Select”.

Na ten mecz kibice czekali od czternastego listopada ubiegłego roku. Wówczas Wicher rozegrał ostatnie ligowe spotkanie na własnym boisku. Już w sobotę, po 132 dniach przerwy, podopieczni Andrzeja Szymanowskiego ponownie zaprezentują się swoim sympatykom.

Pierwszym zespołem który w rundzie wiosennej przyjedzie do naszego miasta będzie zatem Warta Krzymów. Drużyna którą trenuje Olek Miłosz plasuje się obecnie na przedostatniej pozycji z dorobkiem trzynastu punktów. Zespół z Krzymowa legitymuje się bilansem- czterech zwycięstw, jednym remisem oraz aż dwunastoma porażkami. W meczach wyjazdowych piłkarze Warty grają bezkompromisowo. W ośmiu rozegranych spotkaniach na boisku rywala dwukrotnie sięgnęli po komplet punktów, sześć razy wracając do Krzymowa na tarczy. Bilans bramkowy w meczach wyjazdowych to 9-28. Nasi przeciwnicy w poprzedniej kolejce która zainaugurowała ligowe spotkania, nie zdołali sięgnąć po zwycięstwo. W pierwszym meczu ulegli u siebie Warcie Eremita Dobrów 1:2. Jesienią piłkarze Wichru zwyciężyli w Krzymowie 1:0, po golu Łukasza Cieślaka.

Żarty się skończyły, chociaż nikt w klubie nie traktował zimowych przygotowań do wojny o IV ligę w kategoriach dowcipu. Dla Wichru każdy mecz w rundzie wiosennej będzie teraz małym finałem. Klub nas potrzebuje, potrzebuje naszego wsparcia, naszej obecności i dopingu. Pokażmy, że Wicher Dobra może na nas liczyć. Nam, kibicom, trzeba teraz wiary i zaufania do tego, co robi trener Szymanowski i jego piłkarze. Daliśmy im to zaufanie na początku sezonu i nas nie zawiedli, wyciągnęli z siebie to, co najlepsze. Teraz pora na nas i na to, byśmy się trenerowi i piłkarzom odwdzięczyli. Kibice, Wicher to MY! To kibice, a nie piłkarze czy trenerzy. Bez względu na ich postawę, zaangażowanie czy osiągane wyniki pokażmy, że jesteśmy prawdziwymi kibicami stanowiącymi rzeczywistą siłę. Wszystkich prawdziwych kibiców zapraszamy więc do przyjścia w sobotę na stadion i do głośnego dopingu. Pytacie co Wicher Dobra zrobi dla Was!? Przyjdźcie na stadion już od 15 w Wielką Sobotę! ZA TOTALNE DARMO DLA DZIECI WESOŁE MIASTECZKO. Od 15 do 18 za totalną darmochę dzieci mogą się bawić a dorośli dopingować Wicher! Dodatkowo za darmo dla dzieci wata cukrowa i popcorn! A dla wszystkich ciepły poczęstunek. Dodatkowo możliwość brania udziału w losowaniu nagrody rzeczowej. TAKIE RZECZY TYLKO Z WICHREM DOBRA! A co Ty zrobisz dla Wichru?

Bilans meczów:

Wicher Dobra – Warta Krzymów : 1-1-3 (4-9)

Ostatnie spotkanie:

Warta Krzymów – Wicher Dobra 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Cieślak (40)

Tabela:

1.

Wicher Dobra

41 pkt

13 Z.

2 R.

2 P.

42 Bz

16 Bs

16.

Warta Krzymów

13 pkt

4 Z.

1 R.

12 P.

26 Bz

45 Bs

Ciekawe fakty:

Najlepszym strzelcem Warty jest Grabowiecki Patryk który ma na swym koncie 11 bramek, tyle samo ma Nasz Tomasz Wypiór.

Warta potrafiła przegrać w tym sezonie mecz wynikiem 1:8 ( z Błękitnymi Mąkolno) ale też i wygrać 8:1 z Górnikiem Kłodawa.

W drużynie Wichru nie zagrają pauzujący za kartki Tomasz Wypiór i Bartosz Zasiadczyk a także Jarosław Śmieja który nadal odbywa kare zawieszenia za czerwoną kartkę w meczu z Brudzewem.

Warta jak na razie w tym sezonie zremisowała tylko jeden mecz.

Początek meczu w Wielką Sobotę o 16.00 ale wszelkie atrakcje dla najmłodszych dostępne już od 15.

Autor: Michał K.