Podsumowanie okresu przygotowawczego zima 2018

Podsumowanie okresu przygotowawczego.

Przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2017/2018 drużyna seniorów rozpoczęła 16.01.2018r. W okresie przygotowawczym korzystaliśmy z boiska treningowego, hali oraz orlika w Dobrej, boisk ze sztuczną nawierzchnią w Uniejowie i Sieradzu. Drużyna na początku przygotowań wzięła udział w turnieju halowym w Malanowie gdzie zajęła IV miejsce mierząc się z takim drużynami jak: Tur 1921 Turek, Grom Malanów, Liskowiak Lisków czy Teleszyna Przykona. Drużyna w okresie przygotowawczym rozegrała 4 z 5 zaplanowanych sparingów ze względu na złe warunki atmosferyczne jeden mecz został odwołany.

Wicher Dobra – Unia Męka 4:5 (boisko w Sieradzu)

Bramki: Kuligowski, Szwedzki, Pakuła i Morusiński

Wicher Dobra – Teleszyna Przykona 1:2 (boisko w Uniejowie)

Bramki: Kubiak

Wicher Dobra – Warta Rumin 0:3 (boisko w Uniejowie)

Wicher Dobra – Znicz Władysławów 5:5 ( boisko w Władysławowie)

Bramki: Śmieja B. x 2, Grabowski, Kuligowski, Kubiak

Może sparing nie jest równy meczowi o stawkę, ale ilość straconych bramek nie napawają optymizmem. Nic się nie zmieniło pod względem najsłabszych punktów Naszej drużyny z gry w rundzie jesiennej. Trudno myśleć o wygrywaniu spotkań, kiedy w defensywie są ogromne dziury a zawodnicy dopuszczają do sytuacji, w których rywale zdobywają gole z bliskiej odległości. Na plus można zaliczyć łatwość stwarzania sobie sytuacji w ofensywie chociaż ze skutecznością różnie bywało.

Przybyli do klubu w przerwie zimowej:

Konrad Kubiak 20 lat napastnik/pomocnik zawodnik Tur 1921 Turek grający na wypożyczeniu w Kasztelani Brudzew

Kamil Raźniewski 20 lat pomocnik poprzednio Teleszyna Przykona ( 7 meczów w A-klasie)

Adam Kostrzewa 20 lat pomocnik wolny zawodnik poprzednio Tur 1921 Turek