Derby powiatu !!!

Gran Derbi czyli wielki finał na koniec rundy!!!

Przed nami siedemnasta - ostatnia w tym roku kolejka spotkań w konińskiej klasie okręgowej. Tym razem Wicher Dobra zmierzy się w meczu wyjazdowym z Kasztelanią Brudzew. Będzie to spotkanie najlepszych drużyn powiatu tureckiego. Wielkie derby powiatu czas zacząć.

O rywalu słów kilka – Kasztelania Brudzew.

Brudzew – gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie tureckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie konińskim. Według danych z 30 września 2006 gminę zamieszkiwało 6188 osób.

Gminny Klub Sportowy Kasztelania Brudzew. Spotkanie założycielskie Gminnego Klubu Sportowego w Brudzewie odbyło się 28.12.1995 roku. Barwy klubowe: niebiesko-białe. Prezes: Ireneusz Krzysztof Walkowski. Trener: Michał Szymański.

Obecny sezon GKS Kasztelania Brudzew : 4 miejsce, 30 pkt, 9 zwycięstw, 3 remisy, 3 porażki, bramki: 25-10.

Ostatnie mecze pomiędzy Wicher Dobra – GKS Kasztelania Brudzew.

Kasztelania Brudzew - Wicher Dobra 1-0

Wicher Dobra - Kasztelania Brudzew 1-0

Kasztelania Brudzew - Wicher Dobra 2-4

Wicher Dobra - Kasztelania Brudzew 0-1

Kasztelania Brudzew - Wicher Dobra 0-2

Wicher Dobra - Kasztelania Brudzew 1-0

Wicher Dobra - Kasztelania Brudzew 1-6

Kasztelania Brudzew - Wicher Dobra 4-2

Kasztelania Brudzew - Wicher Dobra 1-2

Wicher Dobra - Kasztelania Brudzew 0-8

Wicher Dobra - Kasztelania Brudzew 1-1

Kasztelania Brudzew - Wicher Dobra 2-2

Kasztelania Brudzew - Wicher Dobra 1-3

Wicher Dobra - Kasztelania Brudzew 1-2

Wicher Dobra - Kasztelania Brudzew 1-8

Kasztelania Brudzew - Wicher Dobra 2-1

Wicher Dobra - Kasztelania Brudzew 1-4

Kasztelania Brudzew - Wicher Dobra 1-1

Bilans spotkań Wicher Dobra – Kasztelania Brudzew: 6-3-9 Bramki: 24-44

Statystyka dotychczasowych spotkań obu drużyn nieznacznie przemawia na korzyść drużyny z Brudzewa, 6 zwycięstw Naszej Drużyny przy 9 zwycięstwach Błękitnych i 3 remisy. Kasztelania w ostatnim czasie 3 krotnie z rzędu zdobywała tytuł mistrza klasy okręgowej. Jednak ze względów poza piłkarskich tylko raz grała w IV lidze i chociaż zdołała utrzymać się w lidze to po zakończeniu sezonu zrezygnowała z gry w IV lidze. Nasza drużyna potrafi przeciwstawić się drużynie z Brudzewa nawet na ich boisku o czym świadczą statystyki. Na 9 ostatnich spotkań rozgrywanych w Brudzewie, gospodarze potrafili wygrać tylko 3. Niestety w pamięci kibiców pozostają Nasze wysokie porażki z Kasztelanią 0-8 i 1-8.

Mecz pomiędzy Wichrem a Kasztelanią będzie miał wyjątkowe znaczenie dla paru obecnych piłkarzy Naszej Drużyny. Rafał Kulak, Bartosz Simiński i Łukasz Cieślak w przeszłości związani byli z drużyną Kasztelani. Mecze derbowe to największe wydarzenia w piłkarskim sezonie. Dla wielu kibiców te pojedyncze mecze są wyjątkowe, tworzą one historię. Hiszpania ma swoje Gran Derbi (Real – Barcelona), Włochy mają Derby della Capitale (Roma – Lazio) a Anglia North West Derby ( Liverpool – Manchester). My w swoim małym piłkarskim świecie też mamy swoje derby, derby powiatu których nasz Wicher zmierzy się z Kasztelania. Było już tak wiele tych meczów, tyle się działo, że nie da się już przewidzieć, co się wydarzy. Zawsze jest to bitwa piłkarska, zwykle o jej losach decydują szczegóły. Oczywiście jak zwykle Wicher jedzie po zwycięstwo. Błędem byłoby wyjść na boisko z nastawieniem, że mamy lidera tabeli i mimo porażki nadal nim zostaniemy. By jednak myśleć o zwycięstwie, musimy zagrać perfekcyjnie, zarówno w ataku, jak i w obronie. Każdy piłkarz musi dać zespołowi to, co ma najlepszego. A każdy kibic musi jak najgłośniej wesprzeć Naszą Drużynę. W niedziele wszyscy widzimy się w Brudzewie. Początek meczu o 13:00.

Autor: Michał K.