20. Jubileuszowy Bal Sportowca.

Już po raz dwudziesty piłkarze, sportowcy, sponsorzy, przyjaciele i osoby związane z klubem Wicher Dobra bawili się na Balu Sportowca. W sobotę, 12 listopada w sali bankietowej Vega w Dobrej podsumowano mijający rok. Impreza od kilku lat wpisała się w kalendarz imprez, na których po prostu trzeba być.

Bal otworzył wiceprezes Maciej Andrzejewski, witając wszystkich gości i jednocześnie dziękując za minione miesiące ciężkiej pracy piłkarzom z drużyny, jak i członkom zarządu. Był to bardzo aktywny rok, który pokazał siłę piłkarzy, jak również otwartość działaczy na nowe inicjatywy służące lokalnej społeczności. Dzięki zaangażowaniu wielu osób w kalendarz imprez sportowych wpisały się imprezy, które skupiły wokół siebie mieszkańców nie tylko Dobrej, ale całej gminy. Zgodnie z tradycją Bal Sportowca stał się okazją do podziękowania tym, z których klub jest dumny, a którzy ciężko pracują, udowadniając swoim zaangażowaniem i grą, że sport to ich prawdziwa pasja. Jak również okazją do podziękowań dla wszystkich osób i instytucji które wspierają Wicher. Poprzez organizację balu sportowca, możemy wszystkim tym, którzy wspierają nas przy organizowaniu dorocznych imprez, choć w takiej formie się odwdzięczyć. Ten bal, to takie nasze "dziękuję". Należą się też podziękowania gospodarzom miejsca za profesjonalne przygotowanie imprezy pod kątem kulinarnym i obsługi. Był to dla nas niewątpliwie zaszczyt, że mogliśmy ugościć osoby, na które co roku możemy liczyć - powiedział Michał Kwiatkowski – prezes M-GLKS Wicher w Dobrej.

I tak zarząd klubu postanowił przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Jarosław Śmieja – piłkarz roku 2016 - Podziwiamy piłkarzy nietuzinkowych takich, którzy czarowali nas swoją grą od zawsze, dodatkowo umiejąc utrzymać się na topie przez długie lata. Kochamy idoli od zawsze związanych z jednym klubem. Tacy piłkarze są gatunkiem coraz rzadszym, wręcz na wymarciu. Popularny „Jaro” to ostatni Mohikanin współczesnego futbolu, wielki charakter, wielka ambicja i wielkie serce bijące od zawsze tylko dla Wichru. Za to należy mu się ogromny szacunek. 18 lat spędzonych w Naszym klubie zaczynając od gry w grupach młodzieżowych, a obecnie wyprowadzając zawodników Wichru na płytę stadionu w roli kapitana.

Konrad Winiarski – bramkarz roku 2016

Daniel Błaszczyk – młodzieżowiec roku 2016

Tomasz Wypiór – najlepszy strzelec roku 2016

Rafał Pakuła - najlepszy zawodnik drużyny młodzieżowej

Konrad Grabowski – nagroda im. Lecha Kisiela dla najlepszego wychowanka

Nagroda specjalna dla Jakuba Białka i Piotra Wawrzyniaka – za kształtowanie sportowych postaw i ducha walki wśród zawodników Miejsko – Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Wicher w Dobrej.

Nagroda „ Przyjaciel Klubu” za bardzo aktywną pomoc na rzecz rozwoju M-GLKS Wicher w Dobrej i popularyzacje piłki nożnej w trakcie wyjątkowego sezonu zwieńczonego historycznym awansem do IV ligi otrzymali przedstawiciele firm:

Ambro Logistics Sp. z o.o.

Zina Polska

Zakład Mięsny Smoliński

GetBack S.A.

Apteka ZIELONA

Nagrodę „Przyjaciel Klubu” otrzymali również Andżelika Krzykacz i Kamil Gardzielik zwłaszcza Kamil miał powody do wielkiej radości bowiem parę godzin wcześniej wygraną walką bokserską zadebiutował na ringu zawodowym. Stosunkiem punktów 40:36 Kamil Gardzielik pokonał Ruslana Rodivicha podczas pierwszej zawodowej walki bokserskiej. Udany debiut odbył się podczas święta sportów walk, które odbyło się w Atlas Arena Kalisz.

Władze Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej postanowili wykorzystać bal do wręczenia swoich wyróżnień działaczom klubu i tak: Brązowe odznaki honorowe OZPN otrzymali: Jakub Szczap, Maciej Andrzejewski, Michał Kwiatkowski, Przemysław Filipczak. Srebrne odznaki dostali: Marek Górski, Tomasz Bartosik, Złote odznaki OZPN trafiły do Wojciecha Pawłowskiego, Andrzeja Szymanowskiego i Jarosława Śmieji.

Zdjęcia z balu można obejrzeć na portalu: iturek.net