ZINA CUP 2 Puchar Dwóch Miast - Podsumowanie.

W niedzielny wieczór zakończył się dwudniowy turniej ZINA CUP 2. Sportową wisienką na torcie był wyjątkowy mecz, wieńczący imprezę. Wtedy to Reprezentacja Artystów Polskich zmierzyła się z zawodnikami MKS Tur 1921 Turek i M-GLKS Wicher Dobra. Licznie przybyli do hali kibice mogli dopingować lokalnych piłkarzy, jak i emocjonować się spotkaniem takich znanych postaci, jak Radosław Majdan, bracia Mroczkowie, Robert Moskwa, Jarosław Jakimowicz, Piotr Świerczewski itd. Artyści dali z siebie wszystko, ale to połączone siły Tura i Wichru triumfowały, wygrywając z gwiazdami 4:1.

Drużyny Auto-Części Szewczyk Zduńska Wola i Górnika Konin spotkały się ze sobą w finale Zina Cup 2. Po emocjonującym starciu tytuł najlepszej drużyny rozstrzygnęły rzuty karne. Jako pierwsi wyszli na prowadzenie piłkarze ze Zduńskiej Woli. Wyrównanie jeszcze przed przerwą dał koninianom Maciej Rojewski. Ten sam zawodnik, już w drugiej odsłonie starcia, przepięknym strzałem wyprowadził Górnika na prowadzenie 2:1. Zduńska Wola doprowadziła do remisu po rzucie rożnym i znów do rozstrzygnięcia potrzebne były karne. W pierwszej kolejce zawodnik Auto-Części Szewczyk trafił w słupek, a strzał Bartosza Kowalskiego obronił bramkarz ze Zduńskiej Woli. W drugiej serii obaj zawodnicy trafili, ale w trzeciej znów popisał się golkiper Auto-Części Szewczyk, który zatrzymał piłkę po uderzeniu Krystiana Sobieraja.
Tym samym zespół ze Zduńskiej Woli zwyciężył w rzutach karnych 2:1 i zgarnął główną nagrodę w postaci 10 tys. zł. Koninianie zajęli drugie miejsce i wywalczyli 3 tys. zł. Na trzecim miejscu znalazła się Pogoń Szczecin po wygranej 3:0 nad Turem 1921 Turek.

Nasza drużyna Wicher turniej zakończyła na fazie ćwierćfinałowej gdzie po zaciętym meczu uległa drużynie Tur 1921 Turek 0:2. Wcześniej pokonaliśmy drużyny WSB Poznań 1:0 i Grom Malanów 2:0 a ulegliśmy Pogoni Szczecin 0:2. Na uznanie w Naszym zespole najbardziej zasłużyli Nikodem Urbański strzelec dwóch bramek i Łukasz Cieślak który był wyróżniającą się postacią. Również postawę Naszych dwóch bramkarzy Konrada Winiarskiego i Damiana Wodnickiego należy pochwalić gdyż oboje zaliczyli kilka kluczowych interwencji. W meczu pokazowym z Reprezentacja Artystów Polskich ponownie wyróżniał się Łukasz Cieślak, a także na prawdziwego artystę futbolu wyrósł powracający po kontuzji Piotr Serafin który czarował swoja techniką. Oboje pokonali stojącego w bramce RAP-u Radosława Majdana przyczyniając się do zwycięstwa 4:1.

Zapraszamy do oglądania relacji: