Zapowiedz 2 kolejki Konińskiej A-klasy grupy 2

W niedziele o godzinie 17:00 M-GLKS Wicher Dobra podejmie na własnym boisku drużynę MKS Dąbie.

O rywalu słów kilka:

Dąbie(niekiedy takżeDąbie nad Nerem)–miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie kolskim, nad Nerem, w Kotlinie Kolskiej, siedziba władz miejsko-wiejskiej gminy Dąbie.W latach 1975 - 1998 miasto administracyjnie należało do województwa konińskiego. Dąbie należy do Związku Miast Polskich. Według danych z 31 grudnia 2009 miasto liczyło 2003 mieszkańców. Miasto królewskie w powiecie łęczyckim województwa łęczyckiego w końcu XVI wieku. W mieście działają obecnie dwa kluby sportowe KP Zryw Dąbie i MKS Dąbie.

MKS Dąbie klub powstał stosunkowo niedawno bo 2015 roku. Obok sekcji piłkarskiej działa w klubie również sekcja dla biegaczy. Największy sukces tego młodego klubu to zajęcie 2 miejsca w B-klasie w sezonie 2016/2017 i awans do A -klasy. Niedzielny mecz będzie pierwszą oficjalną wizytą piłkarzy MKS-u na stadionie w Dobrej i pierwszy mecz w historii obu drużyn. Chociaż będzie to już 3 kolejka to obie drużyny mają rozegrany tylko jeden mecz. Wicher pauzował w poprzedniej kolejce a MKS w pierwszej.

Ostatnie spotkanie:

Wicher Dobra - GKS Osiek Łuczywno 1:3