Zapowiedz 17. kolejka

Zapowiedź 17. kolejki.

Czas na rundę rewanżową! W sobotę podopieczni Zbigniewa Kaczmarka rozpoczynają rywalizację w ramach rozgrywek IV ligi, rundy wiosennej. W najbliższą sobotę o godz 14:00 piłkarze Wichru rozegrają pierwszy mecz ligowy w tym roku. Rywalem zielono- biało-niebieskich będzie drużyna Pogoni Nowe Skalmierzyce, która będzie gospodarzem sobotniego starcia. Po rozegraniu szesnastu spotkań, najbliższy rywal Wichru ma na swoim koncie 24 punktów i zajmuje 8.miejsce w tabeli ligi. Na tą zdobycz punktową przeciwników składają się 6 zwycięstw, 6 remisów i 3 porażki (bramki: 22-13). Natomiast Wicher ma w swoim dorobku o 16 punkty mniej od przeciwników i plasujemy się na 14 miejscu. W poprzednim meczu między Wichrem a Hetmanem górą była drużyna Pogoni która zwyciężyła 4:1, bramkę dla naszego zespołu zdobył Adrian Fret. Drużyna z Nowych Skalmierzyc już tydzień temu zdołała rozegrać swój pierwszy mecz o stawkę w tym roku ponieważ w minioną niedziele zagrała mecz Pucharu Polski z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski. Mecz ten zakończył się zwycięstwem drużyny z Koźmina 2:1. Dlatego też gospodarze wyjdą na mecz z Naszą drużyną podwójnie zmotywowani, po pierwsze będą chcieli zrewanżować się kibicom za porażkę a po drugie będą chcieli wygrać u siebie z niżej notowanym przeciwnikiem. Zdecydowanym faworytem są piłkarze z Nowych Skalmierzyc ale Wicher będzie walczyć do upadłego o choćby jeden punkt.

Wicher w okresie przygotowawczym teoretycznie rozegrał sześć sparingów, ale ostatni mecz z UKS Ustków był niemalże grą wewnętrzną, bowiem część zawodników z Dobrej grała w zespole rywali. W pozostałych pięciu spotkaniach dobrzanie wypadali bardzo różnie. Potrafili wysoko pokonać Olimpię Koło i UKS Ustków, ale również przegrać z LKS Kobierzycko, jedną z najgorszych drużyn sieradzkiej okręgówki.

Bilans sparingów Wichru Dobra: 2-0-3

Bilans bramek Wichru Dobra: 16-9

Najlepsi strzelcy Wichru w okresie przygotowawczym: Tomasz Wypiór (5), Daniel Błaszczyk (3), Michał Ignaczak (3).

Skazani na utrzymanie:

Wycofanie Dąbroczanki Pępowo i LKS Ślesin znacznie ułatwia utrzymanie się w IV lidze grupie wielkopolskiej południowej. W najbardziej optymistycznym scenariuszu z ligi... nie spadnie nikt. Jeżeli z III ligą pożegna się Górnik Konin (trudno podejrzewać, by spaść miał Sokół Kleczew, KKS 1925 Kalisz, czy Jarota Jarocin) lub mistrz grupy wielkopolskiej południowej przegra baraż to z IV ligi spadnie ostatnia drużyna. W najgorszym scenariuszu (spadek Górnika i przegrana mistrza w barażu) z ligą pożegnają się dwa zespoły. Obecnie ostatnie miejsce zajmuje PKS Racot ze stratą dwóch oczek do Wichru Dobra. Bilans sparingów PKS zimą to 2-2-2, nie ma natomiast informacji o wzmocnieniach zespołu. Jeden punkt więcej od dobrzan ma natomiast Kania Gostyń. Trzynasta drużyna IV ligi zimą przeżyła duże problemy organizacyjne. Z klubu odeszło ponad stu młodych zawodników oraz trenerzy grup młodzieżowych. Na początku marca Kania przejęta została przez nowego właściciela. W takiej sytuacji Wicher Dobra, pomimo swoich własnych problemów, ma duże szanse nawet jeśli nie na marsz w górę tabeli, to na pewno na utrzymanie. W Wichrze jest biednie, na skale IV ligi, ale uczciwie. Pasja działaczy i lokalnej społeczności sprawia że klub ma się czym pochwalić. Wicher będzie walczył z okrutnym piłkarskim „prawem grawitacji” , które mówi, że druga runda zawsze jest trudniejsza. Dla Wichru co udowodnił w ostatnimi czasy, nie ma jednak rzeczy niemożliwych.

Ostatnie spotkanie: Wicher Dobra – Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:4

Bramki: 0:1 Piotr Józefiak (8), 0:2 Dawid Rączka (15),0:3 Kacper Majerz (36),1:3 Adrian Fret (69) 1:4 Bartłomiej Jóźwiak (79)

Tabela:

8. Pogoń Nowe Skalmierzyce 24 pkt 6 z 6 r 3 p 22 Bz 13 Bs

14. Wicher Dobra                    8 pkt 2 z 2 r 11 p 11 Bz 41 Bs

Ciekawe fakty

W drużynie Pogoni grają: Marcin Ludwikowski, piłkarz, występujący na pozycji bramkarza. Mistrz polski z Widzewem Łódź. Poprzednie kluby: Widzew Łódź, Pelikan Łowicz, TSV Havelse 1912, Tur Turek.

Igor Witczak, Urodzony w Hanowerze napastnik występował w klubie 1.FC Germania Egestorf/Langreder w sezonie 2006/07. To właśnie z zespołu Germanii latem 2007 roku przeniósł się do Tura. W klubie występował przez pół roku, po czym na taki sam okres został wypożyczony do Floty Świnoujście. Przez trzy sezony reprezentował barwy KKS Kalisz.

Wicher ma najwięcej straconych bramek w meczach wyjazdowych ze wszystkich druzyn ligowych.

Najlepsi strzelcy:

Pogoń Nowe Skalmierzyce: 4 bramki: Majerz Kacper, Majewski Adam