Zapowiedź 14. kolejki.

(Nie)łatwe zadanie?

W ramach 14 kolejki ligowej Wicher Dobra podejmować będzie na własnym stadionie drużynę Polonia Golina. Po ostatnich wynikach Naszej Drużyny zwycięstwo z drużyną środka tabeli wydaje się być łatwym zadaniem ale wcale takie łatwe być nie musi. Zwłaszcza że drużyna Polonii potrafiła zremisować z Błękitnymi Mąkolno i Strażakiem Licheń Stary. Wpadka Wichru z klubem z Goliny nie będzie oczywiście wielką tragedią, jednak w ostatecznym rozrachunku może utrudnić sprawę awansu. Plan jest prosty - wywalczenie trzech punktów i myślenie już o kolejnym rywalu.

O rywalu słów kilka – Polonia Golina.

Golina – miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie konińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Golina. Golina leży na skraju Pojezierza Kujawskiego i Doliny Konińskiej, na zachód od Konina. Przemysł obuwniczy, spożywczy, metalowy i drzewny. Według danych z 31 grudnia 2009 miasto liczyło 4387 mieszkańców. Odległość Dobra – Golina wynosi 67 km.

Polonia Golina. Rok założenia 1916. Barwy klubowe biało- czerwono - niebieskie. Przed wojną działały w Golinie dwa kluby; Polonia i żydowski „Makkabi” Golina.

Obecny sezon Polonia Golina: 7 miejsce, 18 pkt, 5 zwycięstw, 3 remisy, 4 porażki, bramki: 29-19.

Ostatnie mecze pomiędzy Wicher Dobra – Polonia Golina.

22.09.2002 Wicher Dobra - Polonia Golina 3:2

04.05.2003 Polonia Golina - Wicher Dobra 4:1

23.10.2010 Polonia Golina - Wicher Dobra 2:2

15.05.2011 Wicher Dobra - Polonia Golina 2:0

04.09.2011 Wicher Dobra - Polonia Golina 4:2

07.04.2012 Polonia Golina - Wicher Dobra 4:2

10.11.2012 Polonia Golina - Wicher Dobra 3:1

08.06.2013 Wicher Dobra - Polonia Golina 1:2

19.10.2013 Polonia Golina - Wicher Dobra 7:2

25.05.2014 Wicher Dobra - Polonia Golina 0:1

Bilans spotkań Wicher Dobra – Polonia Golina: 3-1-6 Bramki: 18-27

Mecz z drużyną z Goliny mógłby się nie odbyć. Gdyż Polonia gra w lidze okręgowej tylko dzięki decyzji KOZPN. Przypomnijmy w sezonie 2014/2015 w konińskiej okręgówce jak zawsze występowało 16 ekip i zgodnie z regulaminem spaść do A-klasy powinny dwie ostatnie drużyny. Po rozegraniu 30 kolejek na dwóch ostatnich miejscach znalazły się Polonia Golina i Warta Kramsk. Polonia jest klubem, który od roku 2010 gra na poziomie klasy okręgowej i nie za bardzo uśmiechało się spadać do A-klasy. Wtedy do akcji wkroczył burmistrz miasta Golina – Mirosław Durczyński, który jest jednocześnie...prezesem Konińskiego Związku Piłki Nożnej. Postanowiono w związku przegłosować uchwałę, która w sezonie 2015/2016 powiększy konińską okręgówkę do 17 drużyn, a kto został tą dodatkową drużyną chyba nie muszę pisać. Co ciekawe za taką a nie inną decyzje KOZPN zapłacą pozostałe kluby, które będą musiały rozegrać dodatkowy mecz wyjazdowy w Golinie. A wiadomo że na tym poziomie rozgrywkowym mecze wyjazdowe pochłaniają dużą część budżetu. . Wracajmy do aspektów czysto sportowych. Wicher ma niekorzystny bilans meczów bezpośrednich zwłaszcza że ostatnie 5 spotkań kończyło się zwycięstwem Polonii. Jednak Nasza Drużyna znajduję się „na fali” i wierzymy bardzo że w sobotnim spotkaniu odniesie zwycięstwo. Do końca rozgrywek pozostały tylko 4 mecze w tym 2 w Dobrej. Nasz stadion z każdym meczem u siebie staje się prawdziwą twierdzą która miejmy nadzieje do końca rozgrywek pozostanie nie zdobyta.

Apel do kibiców o jak najliczniejsze stawienie się na stadionie i gorącym dopingiem wspieranie Wichru. Pogoda jak na tą porę roku dopisuję więc nic nie stoi na przeszkodzie aby na trybunach zasiadła jak największa liczba kibiców. Przed nami kolejny ważny mecz, mecz, którego wynik może zadecydować o naszym awansie do IV ligi. Doping jest nam potrzebny, wtedy gra się znacznie łatwiej. Każdy zawodnik gra lepiej, kiedy ma za sobą fanów. Zjednoczmy siły i gorącym dopingiem przechylmy szalę zwycięstwa na naszą stronę, na stronę Wichru. Piłkarze chcą na każdym meczu zapewnić kibicom wspaniałe sportowe emocje na najwyższym poziomie. W sobotę zagrają tak jak zawsze dla Was i liczymy, że pomożecie nam wygrać ten ważny mecz.

Autor: Michał K.