Zapowiedź 13. kolejki.

Zapowiedz 13 kolejki.

W sobotę o 14:00 Wicher zagra mecz ligowy z Polonią Leszno.

O rywalu słów kilka – Polonia 1912 Leszno.

Leszno - miasto na prawach powiatu w województwie wielkopolskim, położone w zachodniej części Polski, pomiędzy dwoma dużymi centrami gospodarczymi – Poznaniem i Wrocławiem. Zamieszkuje je 64 722 osób, na powierzchni 31,86 km²; co daje miastu siódmą lokatę pod względem wielkości w województwie.

Klub Sportowy Polonia 1912 Leszno -Klub Sportowy Polonia Leszno jest jednym z najstarszych klubów w Wielkopolsce. Początki „Polonii” były bardzo trudne, gdyż powstała w latach niewoli – w zaborze pruskim, gdzie każda próba tworzenia instytucji, organizacji w tym także klubów sportowych narodowo odrębnych spotykała się z ograniczeniami i prześladowaniami ze strony zaborcy w stosunku do patriotycznie nastawionych Polaków. W 1902r. powstał leszczyński klub sportowy „Sokół”, który nie zdołał przetrwać nacisków władz zaborczych, ale dzięki zaangażowaniu działaczy sportowych i samych sportowców już 10 lat później – w roku 1912 utworzony został Klub Sportowy „Polonia”. Inicjatorami powołania w Lesznie w 1912r. polskiego klubu sportowego byli zaangażowani w sprawy sportu czeladnicy i terminatorzy skupieni w Towarzystwie Terminatorów, które działało w Lesznie od 1909r. pod patronatem adwokata Adama Ruszczyńskiego, kupca Józefa Tulczyńskiego i księdza Czesława Starka. Młodzi terminatorzy organizowali występy publiczne – były to popisy o charakterze wolnych ćwiczeń indywidualnych zespołowych układów gimnastycznych, przy wykonywaniu których posługiwano się często biało – czerwonymi chorągiewkami o barwach narodowych. Wywoływało to oczywiście ostre protesty ze strony Niemców. Na polanach w okolicznych lasach często rozgrywano mecze piłki nożnej co zaowocowało zdobyciem największej popularności przez tą dyscyplinę sportu.

Ostatnie spotkanie:

Victoria Ostrzeszów – Polonia 1922 Leszno 6:1 (1:1)

Wicher Dobra – Obra 1912 Kościan 0:1 (0:0)

Tabela:

10.

Polonia 1922 Leszno

13 pkt

4 z

1 r

5 p

17 Bz

20 Bs

13.

Wicher Dobra

8 pkt

2 z

2 r

8 p

9 Bz

27 Bs

Do tej pory zawodnicy z Leszna zdobyli 13 punktów w 10 spotkaniach. Polonia miała bardzo udany początek rozgrywek gdzie wygrała 4 spotkania z 5 rozegranych. Jednak po tym czasie coś się w drużynie „ zacięło” i obecnie drużyna prowadzona przez Waldemara Jędrusiaka notuje serie 5 meczów bez zwycięstwa. Wicher w sobotę postara się aby przeciwnicy kontynuowali tę serie. Oczywiście Nasza drużyna nie będzie faworytem ale do tego już przywykliśmy w IV lidze. Wiadome jest to, że na pewno w sobotę nie zagra kapitan i podpora defensywy Naszego zespołu Jarosław Śmieja który będzie pauzował z powodu nadmiaru żółtych kartek. Mało prawdopodobny jest też występ Adriana Freta, zawodnika środka pola który z powodu kontuzji Simińskiego ostatnie mecze rozgrywał na pozycji środkowego obrońcy. Trzeba dodać iż zawodnik ten dobrze przystosował się do nowej pozycji i tworzył zgrany duet ze Śmieją. Jednak nieobecność tych zawodników mocno komplikuję Nasza sytuacje w grze obronnej. Trener Szymanowski będzie musiał uporać się z tym problemem. Cieszy natomiast powrót do pełni zdrowia wspomnianego już wcześniej Bartosza Simińskiego. Do kadry powinien również wrócić bramkarz Konrad Winiarski który ostatnio pauzował za czerwoną kartkę „zdobytą” w Ostrowie Wlkp. Natomiast pozostali zawodnicy są gotowi i zmobilizowani na walkę za trzy punkty. I chociaż wyniki nie są powalające ale w każdym meczu jest wola walki.

Sędzią spotkania będzie pan Grzegorz Nowak z Kaliskiego OZPN.

Data: 29.10.2016 Godzina: 14:00

Polonia 1912 Leszno - Wicher Dobra