Zapowiedz 1 kolejki Konińskiej A-klasy grupy 1

Zapowiedz 1 kolejki Konińskiej A-klasy grupy 1.

W niedziele (20.08.2017) o godzinie 17:00 na stadionie Miejsko – Gminnym w Dobrej Nasi piłkarze zainaugurują sezon 2017/2018. Rywalami podopiecznych Tomasza Janickiego będzie zespół GKS Osiek Łuczywno. Poniżej przedstawiamy Państwu podstawowe informacje na temat najbliższego rywala naszej drużyny.

Łuczywno–wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w gminie Osiek Mały. Łuczywno znajduje się w odległości 27 km od Konina

Drużyna GKS Osiek Łuczywno powstała w 2016 r poprzez połączenie się dwóch ekip z jednej gminy GKS-u Osiek Mały i SRW Łuczywno występują w konińskiej klasie A grupa II.

Niedzielny mecz będzie pierwszym spotkaniem obu ekip w historii.

W poprzednim sezonie oba zespoły dzieliły dwie klasy rozgrywkowe. Wicher grał w IV lidze, a GKS w A-klasie. Jednak w tym sezonie obie drużyny spotykają się na poziomie tej samej ligi a faworyta spotkania ciężko jednoznacznie wskazać. Wynika to przede wszystkim z niewiedzy w jakiej formie jest obecnie Wicher. Dlaczego? Otóż z drużyny z Dobrej odeszło latem wielu zawodników. Z czego większość grało w poprzednim sezonie w podstawowym składzie. Do tego trzeba jeszcze doliczyć zmianę trenera. Byłego selekcjonera Zbigniewa Kaczmarka zastąpił Tomasz Janicki. Zaburzony był też początek przygotowań, kiedy to odwołany został jeden sparing, a w kolejnych zespół spisywał się mało obiecująco. Wicher przeżywa swoje problemy, ale trzeba pamiętać, że ma w składzie kilku piłkarzy mających ogranie na wyższym szczeblu.Chociaż i tutaj pojawiły się problemy, kontuzje i sezon urlopowy sprawił że na początku trener Janicki nie będzie miał do dyspozycji paru zawodników którzy będą stanowili o sile drużyny w dalszej części rozgrywek. Utworzona sezon wcześniej drużyna juniora starszego miała być bezpośrednim zapleczem dla drużyny seniorów a młodzi piłkarze mieli być systematycznie i nie "na siłę" wprowadzania do pierwszej drużyny. Jednak przemiany zachodzące w klubie zweryfikowały te plany. I teraz właśnie nadszedł czas dla tych młodych zawodników, teraz to Oni będą musieli decydować o sile drużyny, teraz to Oni tworzą nową historie klubu. Obecna kadra zespołu pozbawiona jest piłkarzy z tzw. armii zaciężnej a kadra zespołu jest jeszcze młodsza niż w sezonie poprzednim ( 24 lata w sezonie 16/17) co jest kontynuacją polityki kadrowej zespołu. Chociaż nie ma co ukrywać że dla niektórych obecność w pierwszym zespole nastąpiła wcześniej niż to było planowane ale mamy nadzieje że swoją postawą pokażą , że mają bardzo duże możliwości i warto na nich stawiać.

Prezentacja wszystkich zawodników drużyny nastąpi na koniec sierpnia kiedy to będzie już znany ostateczny kształt zespołu. Obecnie klub rozmawia jeszcze z dwoma bardziej doświadczonym zawodnikami którzy wcześniej przez wiele sezonów reprezentowali barwy Wichru. Cel jaki sztab stawia sobie w tym sezonie to gra w każdym meczu o zwycięstwo z pełnym zaangażowanie i determinacją bez specjalnego nacisku na wynik. Budowa skutecznego zespołu na bazie młodych zawodników wymaga czasu. Zwłaszcza młodzi potrzebują go znacznie więcej aby uzyskać pewną stabilizację poziomu sportowego.

Pierwszy mecz nowego sezonu już w niedziele o 17 w Dobrej a dzień wcześniej o 13 również w Dobrej zmierza się służby mundurowe w meczu pokazowym. Zapraszamy !!!