Zapowiedź 1 kolejki Konińskiej A – klasy.

Zapowiedź 1 kolejki

Już w sobotę o godzinie 15.00 drużyna seniorów rozpocznie zmagania w nowym sezonie piłkarskim 2018/2019. Rozgrywki rozpoczynamy od wyjazdowego meczu z beniaminkiem ligi Zniczem Władysławów. Drużyna Znicza jest to doświadczona drużyna oparta na kilku starszych bardzo dobrych zawodnikach uzupełniona ambitną młodzieżą. Mecz ten na pewno nie będzie łatwy dla naszych zawodników ale liczymy na dobry wynik.

O rywalu słów kilka:

Znicz Władysławów

Znicz Władysławów, a dokładniej Gminny Ludowy Klub Sportowy (GLKS) Znicz Władysławówzostał założony w roku 1977.Barwy klubowe to biały, niebieski oraz szary.

Herb drużyny przedstawia piłkę futbolową, której łatki są koloru niebiesko-białego, symbolizujące oczywiście drużynowe barwy. Na centralnej łatce piłki widnieje podkowa na szachownicy biało-niebieskiej przedstawiająca herb Władysławowa. Ważnym elementem herbu jest ogień nad piłką, symbolizuje on płonący znicz olimpijski, który jest symbolem długotrwałości i wieczności. Dwa kłosy zbóż pod piłką symbolizują krajobraz i piękno miejscowości Władysławów oraz ciężką pracę mieszkańców. Data 1977 to oczywiście data założenia klubu Znicz Władysławów.

Największymi sukcesami drużynybyły m.in. występy w klasie okręgowej w latach osiemdziesiątych, debiut w rozgrywkach klasy B w sezonie1998/1999, a następnie awans do klasy A w sezonie 1999/2000. Od sezonu 2008/2009zawodnicy Znicza występowali w konińskiej Klasie Okręgowej. Gdzie wywalczyli wicemistrza już rok później. W sezonie 2012/2013 drużyna niestety wycofała się z rozgrywek po 25 kolejce i na 4 sezony seniorska piłka znikła z Władysławowa. Na szczęście w sezonie 2017/2018 drużyna reaktywowała się i powróciła do rozgrywek zaczynając od B- klasy. Już w pierwszym sezonie drużyna wywalczyła awans zajmując 3 miejsce w ligowej tabeli i wykorzystując reorganizacje rozgrywek.

Garść statystyk:

Wszystkim sympatykom „Znicza” i lokalnej piłki takie nazwiska, jak: Bąkowski , Baranowski, Marciniak, Olek, Rychter, Wągiel, nie są obce. W połączeniu z młodymi piłkarzami z drużyn młodzieżowych, gwarantują wysoki poziom i atrakcyjność widowisk sportowych. Co było widać w poprzednim sezonie. Znicz w 18 spotkaniach zdobył 59 bramek co daje dobrą średnią 3,3 bramki zdobytej na mecz a najskuteczniejszymi zawodnikami drużyny byli:

Bąkowski Damian – 14 bramek

Bąkowski Robert – 14 bramek

Janiak Jakub – 9 bramek

Defensywa Naszego przeciwnika również zasługuje na pochwałę za poprzedni sezon. Stracili tylko 19 bramek zachowując przy tym 9 czystych kont w poszczególnych meczach. Najlepiej drużyna radziła sobie w meczach na własnym stadionie gdzie wygrała 7 spotkań, 1 zremisowała i 1 doznali porażki. Przed tym sezonie stadion w Russocicach gdzie swoje mecze rozgrywa Nasz rywal przeszedł renowacje płyty boiska i jak zapewniają gospodarze boisko ma się lepiej niż kiedykolwiek.

Mecze pomiędzy drużynami ( od sezonu 2001/2002):

08.09.2004 Znicz Władysławów – Wicher Dobra 1:3

23.08.2006 Znicz Władysławów – Wicher Dobra 2:3

14.09.2008 Wicher Dobra – Znicz Władysławów 4:2

19.04.2009 Znicz Władysławów – Wicher Dobra 5:2

15.08.2009 Wicher Dobra – Znicz Władysławów 0:5

22.11.2009 Znicz Władysławów – Wicher Dobra 3:1

29.08.2010 Znicz Władysławów – Wicher Dobra 0:2

27.03.2011 Wicher Dobra – Znicz Władysławów 5:2

16.10.2011 Znicz Władysławów – Wicher Dobra 2:1

13.05.2012 Wicher Dobra – Znicz Władysławów 0:6

21.10.2012 Wicher Dobra – Znicz Władysławów 3:0

25.05.2013 Znicz Władysławów – Wicher Dobra 0:3

Bilans spotkań Wicher – Znicz: 7 – 0 – 5 bramki: 27- 28

Jak pokazują statystyki w meczach obu drużyn pada mnóstwo bramek a co najciekawsze przez te wszystkie lata wspólnej rywalizacji nie padł żaden wynik remisowy. Cieszymy się iż drużyna Naszych sobotnich rywali powróciła do rozgrywek po okresie piłkarskiego nie bytu na poziomie piłki seniorskiej. Liczymy na piłkarski spektakl w wykonaniu obu drużyn. Mecze Premier League, Ligi Mistrzów, Serie A, czy Ekstraklasy cechuje jedno - możesz zobaczyć ich skróty w telewizji bądź internecie. Inaczej jest ze spotkaniami niskich lig. Gdy wybierasz się na mecz A-klasy, to masz świadomość, że nikt poza obecnymi na stadionie nie zobaczy tego, co ty. Na tym polega wyjątkowość niższych lig. Jeśli zapatrzysz się na stadionową infrastrukturę, kibiców, bądź krowę, która gryzie trawę tuż obok boiska, możesz przegapić gola. Jeśli to zrobisz, to nie będziesz miał możliwości nadrobienia tego powtórką. Albo jest się świadkiem historii, albo nie. Jeżeli ktoś ma dość nowoczesnego świata, przepełnionego reklamami i przepłaconymi transferami, śmiało może zajrzeć do niższych klas. Gdzie serdecznie zapraszamy.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 25.08.2018 stadion w Russocicach o godzinie 15:00