Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku- dwie drużyny w finale wojewódzkim

Październik już po raz XVI jest miesiącem eliminacji do finału Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W tym roku do turnieju zgłosiło się ponad 320 tysięcy dzieci z całej Polski które rywalizują w trzech kategoriach wiekowych U-8, U-10 i U-12. We wtorek 20.10.2015r. Na hali w Dobrej odbył się turniej powiatowy w kategorii U-12 do którego przystąpiły cztery zespoły. Oprócz gospodarzy SP Dobra wystąpiły SP Wyszyna, SP Tuliszków i SP Koźmin. Turniej odbywał się systemem każdy z każdym.

SP Koźmin- SP Wyszyna 0:5

SP Tuliszków- SP Dobra 2:0

SP Wyszyna- SP Tuliszków 2:0

SP Dobra- SP Koźmin 9:1

SP Wyszyna- SP Dobra 2:1

SP Koźmin- SP Tuliszków 1:3

Awans do finałów wojewódzkich wywalczył zespół SP Wyszyna.

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej przygotowała dla wszystkich uczestników posiłek. Powiatowy turniej w kategorii U-10 odbył się 28.10.2015r. Na orliku przy Gimnazjum w Dobrej. Do turnieju zostały zgłoszone cztery zespoły SP Dobra I, SP Dobra II, SP Tuliszków i SP Malanów. Ostatecznie turniej rozegrany został w trzy osobowych składzie gdyż nie stawił się zespół z Malanowa.

SP Dobra II - SP Tuliszków 0:4

SP Dobra I – SP Tuliszków 2:0

SP Dobra I - SP Dobra II 4:0

Awans do finału wojewódzkiego wywalczył zespół SP Dobra I w składzie: Kacper Bielicki, Dawid Borycki, Michał Janiszewski, Michał Kołaczkowski, Mikołaj Kołaczkowski, Damian Mielczarek, Adam Musialik, Konrad Peruga, Kacper Szczepaniak, Dominik Wojtysiak. Trener: Grzegorz Łakomicki Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez animatora orlika w Dobrej. Spotkania sędziował pan Andrzej Wojtkowiak radny powiatu Tureckiego. W kategorii U-8 nie rozgrywano eliminacji powiatowych. Do turnieju zgłosił się tylko jeden zespół SP Dobra który automatycznie uzyskał awans do przyszłorocznego finału wojewódzkiego który jest najwyższym szczeblem rozgrywek w tej kategorii wiekowej. Organizatorem wszystkich turniejów był Grzegorz Łakomicki animator orlika w Dobrej przy współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Dobrej.

Źródło: www.turek.net.pl