9. kolejka

Zespół Andrzeja Szymanowskiego w sobotę zdołał zremisować z Victorią Września 1:1.

Tradycyjnie przed meczem z rywalem z czołówki ligi Wicher skazywany był na porażkę, jednak Nasi piłkarze znów zaskoczyli i zdołali we Wrześni ugrać jeden punkt.Do przerwy, zgodnie z oczekiwaniami, prowadzili gospodarze. W 21. minucie dogranie z bocznego sektora boiska na szesnastym metrze przejął Szymon Krawczyński. Zawodnik Victorii zmylił bramkarza gości i dał prowadzenie zespołowi z Wrześni.

Po zmianie stron Wichrowi udało się jednak wyrównać. Chwilę po wznowieniu gry dobrzanie mieli rzut rożny. Po dośrodkowaniu Goslińskiego lot piłki przedłużył Wypiór i futbolówka trafiła do Szymon Ignaczak który uderzył piłkę a ta po obiciu słupka wpadła do siatki i było 1:1. Wicher zdołał utrzymać wynik do końca spotkania, nawet pomimo dwóch czerwonych kartek - z boiska zejść musieli Michał Ignaczak i Nikodem Urbański. Ostatecznie Wicher zremisował z Victorią i jako pierwsza drużyna w sezonie wywiózł punkt z Wrześni.

-Dla budowania atmosfery w szatni to bardzo dobry wynik- mówił po meczu trener drużyny z Dobrej, Andrzej Szymanowski. -Wywalczyliśmy remis na trudnym terenie, jako drużyna potrafiliśmy się podnieść po stracie bramki. Piłkarsko Victoria była oczywiście lepsza, ale my potrafimy w końcu skutecznie zagrać w obronie, przesuwać się i zaczyna to wszystko funkcjonować. Fajnie, że mało, ale jakoś te punkty zdobywamy.

Po dziewięciu meczach Wicher plasuje się na trzynastym miejscu w tabeli z dorobkiem siedmiu oczek. Półmetek rundy jesiennej już za beniaminkiem. Choć wszyscy skazywali dobrzan na wysokie porażki, ci jak na razie udowadaniają, że są w stanie powalczyć w IV lidze. -Od czwartej kolejki nawet jeśli przegrywamy, to zazwyczaj jedną bramką. Jest to pocieszające, widać postęp i te wyniki to jest jakiś sukces- ocenia trener Andrzej Szymanowski.

Kolejny mecz przed Wichrem już za tydzień. Dobrzanie podejmować będą Polonię Kępno.

Poniżej wybrane fragmenty meczu przez portal NowaWrześnia.pl

Victoria Września - Wicher Dobra 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Krawczyński (24), 1:1 Ignaczak Michał (48)

Kartki Wicher:

Żółta: Śmieja (45), Urbański (52), Ignaczak Michał (59), Gosliński (78), Ignaczak Michał (90+2), Urbański (90+5). Czerwone: Ignaczak Michał (90+2 - za dwie żółte), Urbański (90+5 - za dwie żółte).

Skład Wicher: Winiarski, Józefiak D, Śmieja J, Fret, Urbański, Gośliński (90-Gromada), Ignaczak Szymon, Ignaczak Michał, Wypiór (83- Morusiński), Człapa (58 - Janicki), Cieślak (73 - Sobiński).

Źródło: lm.pl i nowawrzesnia.pl