Warta Rumin Gospodarze

Ruminer Ruminer

Utworzono:

02.09.2016

W minioną niedzielę seniorzy Warty rozegrali pierwszy mecz sezonu 2016/2017 na szczeblu klasy "A". Dużą niewiadomą była forma Warty, bowiem w rozegranych sparingach trener Banaszak nie mógł dysponować wszystkimi piłkarzami. W składzie na mecz pierwszej kolejki z Sokołem II Kleczew zabrakło Michała Roszaka, Michała Marczaka i Kuby Matuszaka. Pozostali byli do dyspozycji trenera.

Warta rozpoczęła spotkanie bardzo nerwowo, co skrzętnie wykorzystał Sokół zdobywając dwie bramki w 15 (rzut karny po zagraniu ręką w polu karnym) oraz dwie minuty później. Przed końcem pierwszej połowy bramkę kontaktową zdobył Piotr Walczak z rzutu wolnego.

Druga połowa rozpoczęła się od obiecujących ataków Warty, co zaowocowało bramką na 2:2 autorstwa Dawida Płocharskiego, który wykorzystał prostopadłe podanie Pawła Wiśniewskiego. Kiedy wydawało się, że gospodarze przejmą inicjatywę i powalczą o 3 punkty Sokół znów zadał dwa ciosy i było 2:4. W 75 minucie rozmiary porażki zmniejszył Piotr Walczak, który z bliskiej odległości pokonał golkipera gości silnie uderzając po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Niestety w ostatnim kwadransie spotkania nie zdołaliśmy przebić szczelnie ustawionej obrony z Kleczewa i w inauguracyjnym spotkaniu nie zdobywamy punktów. Jednak w grze Warty można zauważyć sporo pozytywów, które powinny zaowocować w kolejnych pojedynkach.