Zapowiedz 5 kolejki Konińskiej A-klasy.

Przed nami piąta w tym roku kolejka spotkań w Konińskiej A klasie. Tym razem Wicher Dobra zmierzy się w meczu wyjazdowym z Orłem Kawęczyn. Derby powiatu czas zacząć.

O rywalu słów kilka – Orzeł Kawęczyn.

Gmina Kawęczyn położona jest w południowo wschodniej części Wielkopolski, w powiecie tureckim. Jest ośrodkiem samorządowym dla 23 wsi sołeckich . Na powierzchni 101,6 km2mieszka około 5 500 osób . Budżet w przeliczeniu na jednego mieszkańca plasuje ją w ostatniej “dwudziestce” gmin województwa wielkopolskiego gdyż wynosi około 950 zł.

Gminny Klub Sportowy Orzeł Kawęczyn - W dniu 30-10-1996 roku w Urzędzie Gminy w Kawęczynie powołano Radę Gminną Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Kawęczynie. Jednym z głównych zadań Zrzeszenia było stworzenie i zgłoszenie gminnej drużyny piłki nożnej do rozgrywek B-klasy naszego okręgu w sezonie 1997/98 z wykorzystaniem Gminnego Boiska Sportowego w Tokarach.
W sezonie 2006/07 Orzeł Kawęczyn zajął 2 miejsce w konińskiej B-klasie, czym zagwarantował sobie awans do A-klasy, w której gra od sezonu 2007/08 do chwili obecnej. Od sezonu 2012/13 nasz klub występuje pod nazwą Gminny Klub Sportowy "Orzeł" Kawęczyn, wcześniej był to Ludowy Zespół Sportowy "Orzeł" Kawęczyn.

Obecny sezon GKS Orzeł Kawęczyn : 7 miejsce, 6 pkt, 2 zwycięstw, 0 remisy, 1 porażki, bramki: 8-5.

Tabela:

7. Orzeł Kawęczyn 3 mecze 6 pkt 2 zw. 0 rem. 1 po. 8-5 br.

10. Wicher Dobra 3 mecze 3 pkt 1zw. 0 rem. 2 po. 8-11 br.

Ostatnie spotkanie:

Wicher Dobra - Nałęcz Babiak 5:1 (1:0)

Orzeł Kawęczyn - Tulisia Tuliszków 1:1 (k.3-4) Puchar Polski

Mecze pomiędzy Wicher Dobra – GKS Orzeł Kawęczyn ( od roku 2002 gdyż do tego roku sięgają archiwa klubowe)

31.05.2015 Orzeł - Wicher 1:1

Jakub Galas (63) - Jakub Karpiński (6)

25.10.2014 Wicher - Orzeł 2:1

Marek Górski (54), Tomasz Wypiór (69) - Wojciech Jasiak (85)

12.08.2012 Orzeł - Wicher 1:1

Damian Gidelski- Dominik Józefiak

25.08.2010 Wicher - Orzeł 4:0

12.09.2007 Orzeł - Wicher 1:4

Bilans spotkań Wicher Dobra – Orzeł Kawęczyn: 3-2-0 Bramki: 12-4

Statystyka dotychczasowych spotkań obu drużyn z ostatnich 15 lat przemawia na korzyść Wichru. Orłowi Kawęczyn nie udało się przez ten okres pokonać Naszej drużyny. Jednak biorąc pod uwagę obecną dyspozycje obu klubów i analizując przemiany jakie zaszły w ostatnim czasie w obu drużynach można wywnioskować że to gospodarze niedzielnego spotkania przystąpią do meczu w roli faworytów. Od kiedy trenerem w Kawęczynie jest pan Szymanski Orzeł dysponuje stabilną kadrą robiącą stopniowe postępy. Natomiast Nasz klub przeżywa w obecnym sezonie kadrową rewolucje a cel jaki sobie na ten sezon postawił to ogrywanie nowej młodszej drużyny. Mecz pomiędzy Wichrem a Orłem będzie miał wyjątkowe znaczenie dla paru piłkarzy. Tomasz Janaszczyk w poprzednim sezonie reprezentował barwy Orła a teraz gra dla Wichru natomiast w odwrotnym kierunku powędrował Patryk Gruca. Mecze derbowe to największe wydarzenia w piłkarskim sezonie. My w swoim małym piłkarskim świecie też mamy swoje derby, derby powiatu których nasz Wicher zmierzy się z Orłem. Było już tak wiele tych meczów, tyle się działo, że nie da się już przewidzieć, co się wydarzy. Zawsze jest to bitwa piłkarska, zwykle o jej losach decydują szczegóły. Oczywiście jak zwykle Wicher jedzie po zwycięstwo. By jednak myśleć o zwycięstwie, musimy zagrać perfekcyjnie, zarówno w ataku, jak i w obronie. Każdy piłkarz musi dać zespołowi to, co ma najlepszego. A każdy kibic musi jak najgłośniej wesprzeć Naszą Drużynę. W niedziele wszyscy widzimy się w Tokarach. Początek meczu o 17:00.