Zapowiedz 21. kolejki

W sobotę o godzinie 17:00 na stadionie Miejsko-Gminnym w Dobrej, Wicher Dobra podejmować będzie drużynę Polonus Kazimierz Biskupi w ramach 21. kolejki rozgrywek klasy okręgowej przy KOZPN.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą wielokrotnie i to goście mogą pochwalić się zdecydowanie lepszym bilansem wygranych spotkań. Jednak to Nasza drużyna będzie zdecydowanym faworytem sobotniego meczu. Najbliższy rywal Wichru ma na swoim koncie 26 punktów i zajmuje 10.miejsce w tabeli ligi. Na tą zdobycz punktową przeciwników składa się 8 zwycięstw, 2 remisy i 8 porażek (bramki: 32-37). Natomiast Wicher jak każdemu wiadomo plasujemy się na pierwszym miejscu ligowej tabeli. W poprzednim meczu między tymi drużynami górą była nasza drużyna która zwyciężyła 2:0, a bramki dla naszego zespołu zdobywali: Łukasz Człapa i Łukasz Cieślak. W poprzedniej kolejce Polonus zwyciężył 2:1 na własnym stadionie ostatniego w tabeli Górnika z Kłodawy. A Nasi pokonali po bardzo dobrej 2 połowie drużynę Płomienia Nekli 4:2. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze zwycięstwo Wichru przed własną publicznością w rundzie rewanżowej. Zwłaszcza że Wicher może powiększyć punktową przewagę nad drużynami z czołówki tabeli ponieważ w meczu pomiędzy Strażakiem Licheń Stary a Kasztelanią Brudzew padł remis. Mecz ten został przełożony na termin wcześniejszy z soboty na czwartek. Oprócz sportowych emocji Wicher zapewnia w przerwach meczu emocje związane z losowaniem nagród rzeczowych dla kibiców którzy będą dopingować Naszych chłopaków. Tym razem będzie można wygrać wejściówki na termy w Uniejowie dla dwóch osób oraz darmową lożę w klubie Nautilus na jeden z piątkowych wieczorów z bonem na 100 zł do wykorzystania w barze, restauracji lub kręgielni.

Bilans meczów:

Wicher Dobra – Polonus Kazimierz Biskupi : 9-2-14 (42-51)

Ostatnie spotkanie:

Polonus Kazimierz Biskupi – Wicher Dobra 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Człapa (54), 0:2 Cieślak (73)

1.

Wicher Dobra

45 pkt

14 z

3 r

2 p

47 Bz

19 Bs

10.

Polonus Kazimierz Biskupi

26 pkt

8 z

2 r

8 p

32 Bz

37 Bs

Ciekawe fakty:

Najlepszym strzelcem Wichru jest Tomasz Wypiór który ma na swym koncie 12 bramek, najlepszym strzelcem gości jest Damian Maciejewski który strzelił 11 goli.

Dla drużyna Polonus Kazimierz Biskupi sobotnie spotkanie będzie pierwszym ligowym meczem na obcym terenie w rundzie rewanżowej.

Drużyna Polonus Kazimierz Biskupi gra w tym sezonie bardzo nie równo, potrafiła wygrać 2:1 z wiceliderem z Lichenia aby za parę tygodni przegrać z Hetmanem Orchowo 2:6

W drużynie Wichru nie zagra pauzujący za kartki Jakub Karpiński.

Wicher w tym sezonie nie przegrał na własnym stadionie.

Autor: Michał K.