Wicher Dobra - Ner Poddębice

Wicher Dobra zdecydowała się na rozegranie kolejnego meczów sparingowych tym razem w środku tygodniu. Naszym przeciwnikiem był Termy Ner Poddębice. Biało-zielono-czerwoni pokonali 5:0 Wicher Dobra, dla Naszej drużyny był to kolejny test mecz natomiast dla drużyny z Poddębic był to ostatni sprawdzian przed starem IV ligi Łódzkiej.

Początek spotkania był dość niemrawy wykonaniu obu zespołów, jednak letarg nie trwał zbyt długo. W 10. minucie futbolówkę w środkowej strefie boiska przejął gracz Neru, posłał ją do Kamila Bartosa, który płaskim podaniem odnalazł czyhającego w polu karnym Adama Koniecznego. Ten, ostatecznie nie zdecydował się na strzał, tylko wyłożył piłkę nadbiegającemu Dynelowi, który bez problemu umieścił ją w siatce. Nie minęło 180 sekund, a było już 2:0. Tym razem pojedynek w środkowej strefie wygrał Nasz przeciwnik, momentalnie znajdując się w sytuacji sam na sam z golkiperem gości. Skrzydłowy nie szukał trudnego rozwiązania, ponownie wykładając futbolówkę Dynelowi. W 19. minucie, po otwierającym podaniu Bartosa na listę strzelców wpisał się Dominik Pecyna, pokonując golkipera gości strzałem w tzw. „długi róg”. W 38. minucie hat-tricka skompletował Dynel. Zaledwie 120 sekund później kapitalnym zagraniem popisał się Pecyna, miękko przenosząc piłkę nad linią defensywy rywala. Futbolówka trafiła do Koniecznego, który bez problemu ulokował ją w siatce. Na drugą połowę Nasi zawodnicy wyszli bardziej skoncentrowani i już nie popełniali prostych błędów w obronie przez co druga połowa zakończyła się bez bramek. Do startu rozgrywek pozostało trochę ponad dwa tygodnie wiec jest jeszcze trochę czasu na poprawę gry zwłaszcza w obronie. Następny sparing już w niedziele na stadionie w Dobrej.

Termy Ner Poddębice – Wicher Dobra 5:0 (5:0)

Bramki: Łukasz Dynel 10, 13, 38, Dominik Pecyna 19, Adam Konieczny 40

Wicher Dobra:

I połowa: Wodnicki, Gromada, Józefiak, Rzetecki W, Urbański, Błaszczyk, Ignaczak S, Ignaczak M, Cieślak, Janicki, Wypiór

II połowa: Winiarski, Józefiak, Turkowski, Rzetecki, Urbański, Człapa, Ignaczak S, Ignaczak M, Gruca, Grabowski, Trzepacz