Raport z przygotowań – styczeń.

Przygotowania do rundy wiosennej idą pełną parą. Nasi piłkarze treningi rozpoczęli wyjątkowo wcześnie bo jeszcze w „starym roku”. Pierwszy rozruch a zarazem zapoznanie z nowym trenerem nastąpiło już 30 grudnia. Nowy sternik klubu, Zbigniew Kaczmarek, zafundował swoim podopiecznym trening mało piłkarski – kontakt z futbolówką spragnieni gry piłkarze mieli tylko podczas gry w „dziada”.

Pracę z zespole rozpoczynamy po okresie czynnego wypoczynku, od przygotowania fizycznego zawodników do głównego okresu zawodów. W początkowej fazie tego okresu szkoleniowego była przeprowadzana ocena poziomu wyjściowego sprawności zespołu przy pomocy ogólnie znanych i dostępnych prób oraz testów( wyznaczanie progu tlenowego, beep – test). W zafundowanym przez nowego szkoleniowca „beep teście” (bieganie w synchronizacji z sygnałami dźwiękowymi) najlepiej wypadł Mateusz Morusiński. W miesiącu styczniu zwracano szczególną uwagę na przygotowanie ogólne i specjalne mięśni najczęściej wykorzystywanych przez piłkarzy. Treningi były bardzo siłowe i ogólnorozwojowe. Treningi odbywały się głównie na hali i siłowni w Dobrej. Zwieńczeniem tego okresu był pierwszy sparing Wichru z zespołem UKS Ustków który występuje w sieradzkiej A-klasie. Wynik jak i „styl” tego meczu nie był brany na poważnie, zawodnicy mieli po prostu „poczuć piłkę” zwłaszcza że dzień wcześniej mieli wybieganie w terenie. Wicher wygrał 10:0. Następny mecz kontrolny w przyszły weekend z Tur 1921 Turek.

Wicher Dobra – UKS Ustków 10:0 (6:0)

Bramki: 1:0 Serafin (6), 2:0 Błaszczyk (13), 3:0 Wypiór (17), 4:0 Wypiór (29), 5:0 Błaszczyk (31), 6:0 Wypiór (41), 7:0 Wypiór (61), 8:0 Gruca (70), 9:0 Janicki (75), 10:0 Serafin (87).

Skład Wichru I połowa: Winiarski, Urbański T ( zawodnik testowany), Józefiak D, Rzetecki ( zawodnik testowany), Gromada, Człapa, Serafin, Kubiak (zawodnik testowany), Cieślak, Błaszczyk, Wypiór

Skład Wichru II połowa: Winiarski, Urbański T ( zawodnik testowany), Białek, Turkowski, Urbański N, Janicki, Serafin, Pakuła, Gruca, Grabowski, Wypiór