Podsumowanie 6 kolejki

Wydaje się, że dopiero co rozpoczynaliśmy nowy sezon piłkarski, a rozgrywki rundy jesiennej w A klasie są już na półmetku. W miniony weekend rozegrana została 6. kolejka spotkań, w której doczekaliśmy się kolejnej wygranej Wichru.

Plan minimum jaki założył sobie trener Janicki na dwa ostatnie wyjazdowe spotkania (KS Mostki i GKS Olszówka) było zdobycie 4 pkt. Po bezproblemowym zwycięstwie w Mostkach wydawało się że zwycięstwo z ostatnią drużyną w tabeli będzie jeszcze łatwiejsze, niestety nic bardziej mylnego. Drużyna pojechała na mecz bez paru kluczowych graczy ( zabrakło m.in. Kubiaka, Łuczaka i Kuligowskiego) związku z czym wyjściowa jedenastka różniła się od tej prezentowanej w poprzednich spotkaniach. Pierwszy raz w tym sezonie w podstawowym składzie znaleźli się bramkarz Piotr Wawrzyniak i pomocnik Adrian Leśniak. Pierwsza połowa spotkania to bardzo słaba gra Naszego zespołu co w konsekwencji doprowadziło do straty 3 bramek. W przerwie meczu trener Janicki zdecydował się wymienić trójkę graczy i na boisku zameldowali się Łukaszewski Łukasz, Pieścik Seweryn i Wutka Krystian. Wicher od początku dążył do zniwelowania strat jednak brakowało szczęścia i skuteczności ( co jest największą bolączką drużyny w poprzednim jak i w tym sezonie). Wynik nie zmieniał się a czasu zaczynało brakować na szczęście nadszedł ostatni kwadrans meczu w którym to Wicher zagrał perfekcyjnie zdobywając 4 bramki. Najpierw dwukrotnie piłkę w bramce umieścił Michał Szwedzki w tym wykorzystując rzut karny. Następnie w 88 minucie Patryk Sikora doprowadził do remisu a 3 punkty w meczu dał nam w doliczonym czasie gry Kamil Raźniewski. Brawa należą się całej drużynie za walkę do końca i odwrócenie niekorzystnego rezultatu.

GKS Olszówka - Wicher Dobra 3:4 (3:0)

Bramki: 1:0 Adam Stemplewski (17'), 2:0 Przemysław Ruciński (27'), 3:0 Przemysław Ruciński (29'), 3:1 Michał Szwedzki (75'), 3:2 Michał Szwedzki (77'), 3:3 Patryk Sikora (88'), 3:4 Kamil Raźniewski (90+1')

Skład Wicher: Wawrzyniak, Piąstka, Piszczałkowski (46- Wutka), Gromada, Raźniewski, Grabowski, Bartosik (46- Łukaszewski Łukasz), Moks, Leśniak (46- Pieścik), Szwedzki, Sikora

Kartki: żółta- Piąstka, Wutka, Sikora

Pozostałe mecze:

W hicie kolejki zajmujący 3 miejsce Nałęcz Babiak pokonał gładko Górnika Kłodawe 4:0 i tym samym wyprzedził ich w tabeli. W innym ciekawym meczu Orzeł Kawęczyn zremisował na własnym boisku ze Zniczem Władysławów, gospodarze nie wykorzystali kolejnego karnego w tym sezonie. Lider rozgrywek MKS Dąbie które to przed sezonem wzmocniło się piłkarzami grającymi ostatnio w Kasztelani Brudzew rozgromił u siebie Grom Malanów 10:0.

MKS Dąbie - Grom Malanów 10:0 (4:0)

Pamin(19', 71'), Śmiglewski(20'), Krysiak(33', 62'), Mechowski(44'), Kujawa(53', 81'), Wasiak(85'), Wojciechowski(89')

Nałęcz Babiak - Górnik Kłodawa 4:0 (1:0)

Kucal(33'), Sujewicz(53'), Trzmielewski(78', 82')

GKS Osiek Łuczywno - KS Mostki 0:4 (0:0)