Czas powrotów czyli zaczynamy rundę wiosenną. Zapowiedź i kadra na rundę wiosenną.

W niedziele o godzinie 15:00 na stadionie w Dobrej Wicher zmierzy się z Zniczem Władysławów w ramach XXII kolejki Konińskiej A-klasy grupy I. Będzie to pierwszy mecz w rundzie rewanżowej, wiosennej.

Pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się zwycięstwem gości 2:0, był to najsłabszy mecz w wykonaniu Naszych piłkarzy w całym sezonie. Na potwierdzenie tego można przytoczyć fakt że przez 90 minut nie potrafiliśmy oddać celnego strzału na bramkę rywali. Liczymy że tym razem będzie lepiej i to my zejdziemy z boiska jako zwycięscy. Znicz zajmuje w tabeli 7 miejsce i traci do Wichru który plasuje się na 4 miejscu 5pkt. Nasi rywale na 5 spotkań wyjazdowych wygrali 2, 1 zremisowali i 2 mecze przegrali. Statystyka Wichru na własnym boisku jest imponująca na 5 spotkań wygraliśmy wszystkie 5 meczy. Tracąc tylko 5 bramek co jest najlepszym wynikiem w lidze jeśli chodzi o ilość straconych bramek na własnym stadionie.

W kadrze Naszego zespołu doszło do paru zmian które mogą być kluczowe jeśli chodzi o końcową pozycje w lidze. Z zespołu odeszła dwójka podstawowych zawodników z bieżącego sezonu. Łuczak i Kubiak którzy rozegrali po 10 na 11 spotkań w tym sezonie. Kubiak został wybrany piłkarzem roku 2018 a nagrodę otrzymał tradycyjnie na balu sportowca organizowanym przez klub zimą.

Do klubu dołączyła trójka młodych zawodników którzy swoją piłkarską przygodę zaczynali w Termach Uniejów, Świątczak (18l), Stasiak(19l) i Piłatowski (20l). Drużynę wzmocnili również zawodnicy których kibice pamiętają z lat poprzednich, Nasi wychowankowie Wielgórski Aleksander(22l) i Piotr Serafin (28) a także weteran piłkarskich boisk który również grał w latach poprzednich w Wichrze Mikosik Artur(31l).

Zespół pożegnali:

Konrad Kubiak – Tur 1921 Turek, w barwach Wichru w tym sezonie rozegrał 10 spotkań

Bartosz Łuczak – Termy Uniejów, 10 spotkań w tym sezonie

Pakuła Rafał – Teleszyna Przykona, w sezonie nie zadebiutował