Relacja z turnieju.

W sobotę 11.07.2015 na Stadionie Miejsko – Gminnym w Dobrej odbył się Turniej Szóstek Piłkarskich, którego organizatorem był MGLKS Wicher Dobra.

W turnieju wzięło udział 11 drużyn, które rywalizowały między sobą grając w 2 grupach systemem każdy z każdym. Mecze obfitowały w bardzo dużą ilość bramek oraz wspaniałe zagrania. Nie zabrakło też niespodzianek. Niejednokrotnie dochodziło do ostrych starć, co świadczy o tym, że każdemu zależało na jak najlepszym wyniku.

Klasyfikacja końcowa w grupach:

1. OSP Turek
  2. FC Kawęczyn
  3. WKS Potworów
  4. Cez- Rol Turek
  5. Beer Team
  6. Liskowiak Lisków

1. Strzałków
  2. Marskość Wątroby
  3. Sparta Niewiesz
  4. Zina Team
  5. FC Turek

Z każdej grupy zostały wyłonione 2 najlepsze drużyny, które potem zmierzyły się w półfinałach. W fazie półfinałowej i finałowej zawodnicy prezentowali wysoki poziom a bramkarze robili wszystko by nie wpuścić żadnej piłki do swojej bramki.

Wyniki półfinałów:

Strzałków - FC Kawęczyn 1:3

Marskość Wątroby - OSP Turek 0:0 ( 3:4 – po karnych)

Mecz o trzecie miejsce:

Strzałków – Marskość Wątroby 2:1

Finał:

FC Kawęczyn – OSP Turek 0:0 (2:1 – po karnych)

Oprócz klasyfikacji drużyn przeprowadzona została również klasyfikacja strzelców, w której zwyciężył Jakub Dudek. Najlepszym bramkarzem turnieju został Paweł Wągiel, a za najlepszego zawodnika turnieju uznano Tomasza Kasierskiego. Drużyny z miejsc 1 – 3 otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary a zawodnicy medale. Najlepszy strzelec, bramkarz oraz zawodnik otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe od sponsorów. Dodatkowo w trakcie imprezy każdy z kibiców ale i też zawodnicy mogli wziąć udział w „Turbokozaku” zabawie, która miała sprawdzić umiejętności techniczne. Uczestnicy wykonywali akcje sam na sam, strzelali rzuty wolne, karne, karne z zawiązanymi oczami, strzelali z połowy boiska , dośrodkowywali z rogów i żonglowali piłką. W kategorii dzieci i młodzieży pierwsze miejsce zajął Kacper Krawczyk, drugie Mateusz Ćwiek a trzecie Maciej Gil. W kategorii dorosłych zwyciężył Jakub Karpiński a na kolejnych miejscach uplasowali się Paweł Łączny i Robert Rzempowski. Wszyscy laureaci otrzymali upominki w postaci nagród rzeczowych ufundowanych od sponsorów turnieju. Nagrody najlepszym wręczali Andżelika Krzykacz finalistka konkursu Miss Polski 2015 oraz Marek Górski Prezes Zarządu Klubu MGLKS Wicher Dobra. Podczas turnieju był przygotowany grill i napoje dla wszystkich zawodników oraz kibiców, a dodatkowo drużyny dostały talon od naszego sponsora na pizzę.

MGLKS Wicher Dobra jako organizator turnieju składa serdeczne podziękowania dla sędziów: Grzegorza Łakomickiego, Włodzimierza Nieznalskiego i Michała Kubiaka za ich ciężką prace podczas całego długiego dnia. Nie byłoby możliwe sprawne przeprowadzenie meczów gdyby nie Ci ludzie, którzy poświęcili swój czas na ten turniej. Wielkie podziękowanie dla wszystkich zawodników 11 drużyn, bez was ten turniej nie odbyłby się. Mamy nadzieję że dobrze się bawili a rywalizacja i organizacja zawodów spełniła ich oczekiwania i już teraz zapraszamy na kolejną edycje. Zarząd dziękuje również sponsorom i ludziom dobrej woli za ogromne serce i zaangażowanie przy organizacji tego wydarzenia, za współpracę, która przyczyniła się do zorganizowania imprezy na wysokim poziomie. W okresie gdy każdą złotówkę wydaje się z wielką troską i rozwagą jesteśmy niezwykle wdzięczni za obdarzeniem nas zaufaniem przez sponsorów i ufundowaniem licznych nagród oraz atrakcji w czasie turnieju.

Główny sponsor turnieju:

ZINA