Porażka w kolejnym sparingu.

Wicher Dobra przygotowując się do rundy rewanżowej w IV lidze rozegrał kolejny mecz kontrolny tym razem przeciwnikiem Wichru byli piłkarze Olimpii Koło. Mecz odbył się na kompleksie sportowym im Włodzimierza Smolarka w Uniejowie. Nasz zespół przegrał 0:1.

Piłkarze Wichru Dobra w ostatnim czasie pracowali nad siłą i wytrzymałością co było widać na poprzednich sparingach. Dopiero w ostatnim tygodniu więcej było zajęć z piłką gdzie zawodnicy doskonalili technikę i umiejętności taktyczne.

Mecz z Olimpią lepiej rozpoczął Nasz zespół po bardzo dobrym podaniu z głębi pola w dobrej sytuacji znalazł się Michał Ignaczak jednak uderzył zbyt lekko i bramkarz rywali nie miał problemu ze złapaniem piłki. Piłkarze z Koło odpowiedzieli w 15 minucie wykonując rzut wolny z odległości około 25 metrów, zawodnik drużyny przeciwnej uderzył bezpośrednio na bramkę a piłka wpadł do siatki pod poprzeczką, w tej sytuacji nie popisał się Nasz bramkarz popełniając błąd podczas interwencji. Po tej sytuacji inicjatywę przejął Wicher jednak nie przełożyło się to na bramki chociaż w dobrych sytuacjach znaleźli się Błaszczyk, Ignaczak, Cieślak lecz zabrakło wykończenia.

W drugiej połowie na boisku w obu zespołach znaleźli się gracze rezerwowi co przełożyło się na jakość w grze. Brakowało klarownych sytuacji do zdobycia bramki po obu stronach boiska. Dużo było walki w środku pola. Z czasem gra niestety zaostrzyła się co najbardziej odczuł Ignaczak który został bezmyślnie i bezpardonowo potraktowany przez przeciwnika w wyniku czego musiał opuścić boisko. Miejmy nadzieje że skończy się tylko na niegroźnym stłuczeniu. Z Naszej strony najbliżej zdobycia bramki w drugiej części meczu był Wypiór lecz ponownie zabrakło skuteczności.

Wynik meczu nie zmienił się i Nasz zespół poniósł minimalną porażkę. Do optymalnej formy jeszcze wiele brakuje lecz gra fragmentami mogła się podobać zwłaszcza w pierwszej połowie.

Skład Wichru:

Pierwsza połowa:

Wawrzyniak, Urbaniak T ( zawodnik testowany), Morusiński, Ignaczak S, Urbaniak N, Błaszczyk, Kubiak ( zawodnik testowany), Ignaczak M, Cieślak, Janicki, Zawodnik testowany