Podsumowanie 1. kolejki Konińskiej A - klasy grupy I.

Za nami pierwsza ligowa kolejka. Wicher w pierwszym meczu zmierzył się na wyjeździe ze Zniczem Władysławów. Niestety zwycięstwo padło łupem gospodarzy. Zobaczcie jak spisały się inne zespoły.

Liga została zainaugurowana w Russocicach, gdzie Znicz Władysławów podejmował Wicher Dobra. Beniaminek pokonał Nasz zespół 2:0. Po golach Dawida Szustaka i Kacpra Cieślaka. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, niestety już na początku drugiej błąd Naszego zespołu w rozegraniu wykorzystali gospodarze i w 47' minucie wyszli na prowadzenie. Strzelcem bramki był Dawid Szustak. W 67' minucie w polu karnym ręką zagrywa Nasz zawodnik i sędzia dyktuje rzut karny który na bramkę zamienił Kacper Cieślak. Więcej bramkę w meczu nie padł i to gospodarze mogli cieszyć się z pierwszych ligowych punktów.

Znicz Władysławów - Wicher Dobra 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Dawid Szustak (46'), 2:0 Kacper Cieślak (67')

Żółte Kartki Wicher: Piąstka (35'), Grabowski (66'), Raźniewski (80'), Pieścik (90+1)

Skład Wicher: Karbowski - Piąstka (65- Piszczałkowski), Łuczak, Gromada, Szwedzki (85-Pieścik), Raźniewski, Bartosik (60-Moks), Grabowski (75- Turkowski), Łukaszewski(63- Graczyk), Kubiak, Sikora (75-Leśniak).

W sobotę odbyły się dwa kolejne ligowe spotkania. W Kłodawie, Górnik podejmował Grom Malanów a w Babiaku tamtejszy Nałęcz Babiak mierzył się z GKS Olszówką. Na uwagę zwłaszcza zasługuje to pierwsze spotkanie, którego przebieg był bardzo dramatyczny. Po pierwszej połowie 2:0 prowadzili zawodnicy z Kłodawy. W drugiej części spotkania goście z Malanowa zdołali wyrównać strzelając drugą bramkę w 87' minucie. Jednak jak się okazało to nie był koniec piłkarskich emocji ponieważ Górnik zdobył już w doliczonym czasie gry dwie bramki zapewniając sobie zwycięstwo 4:2.

Mecz Nałęcz Babiak - GKS Olszówka zakończył się pogromem na korzyść gospodarzy 7:1. A trzy bramki zdobył Sebastian Sujewicz.

W niedziele Orzeł Kawęczyn gładko pokonał 4:1 GKS Osiek Łuczywno, goście kończyli spotkanie w 10, a Teleszyna Przykona przegrała 1:3 z MKS-em Dąbie.

W Barłogach Sparta wygrała 2:1 z kolejnym beniaminkiem KS Mostki strzelając zwycięską bramkę w 89' minucie autorstwa Krystiana Bączkiewicza.

Pierwsza kolejka nowego sezonu obyła się bez niespodzianek, wygrywali faworyci rozgrywek czyli Orzeł Kawęczyn który to w poprzednim sezonie dosłownie w ostatnich sekundach kończącego rozgrywki meczu zaprzepaścił szanse na awans. Swoje mecze wygrali Górnik Kłodawa i MKS Dąbie, główni rywale Orła do awansu. Z beniaminków najsilniejszy wydaje się być Znicz Władysławów o czym niestety przekonał się Wicher. Jednak jest to początek sezonu i typowanie miejsce poszczególnych drużyn jest jak wróżenie z fusów.