Krystian Świętochowski w SMS Włocławek.

Trenujący w grupie trampkarzy pod okiem trenera Konrada Winiarskiego Krystian pozytywnie przeszedł testy w Uczniowskim Klubie Sportowym Szkoły Mistrzostwa Sportowego we Włocławku. Tym samym już niebawem rozpocznie tam naukę.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego o profilu piłki nożnej to placówka, dzięki której Krystian będzie mógł w sposób efektywny łączyć trening sportowy z solidnym wykształceniem. Placówka edukacyjna zdaje sobie doskonale sprawę z profilu uczniów, jakich ma pod swoją opieką, lecz jednocześnie stawia przed nimi konkretne cele edukacyjne aby w przypadku braku osiągnięcia wysokiego poziomu sportowego umożliwić swoim absolwentom szansę dalszego rozwoju osobistego. Dzięki temu szkoła może poszczycić się uczniami, którzy osiągali wysokie rezultaty w konkursach przedmiotowych. SMS Włocławek oferuje treningi prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską (zajęcia 16 godzin w tygodniu: treningi indywidualne, formacji, zespołowe ), plan lekcji dostosowany do procesu treningu piłkarskiego. UKS SMS jest klubem partnerskim WISŁY PŁOCK, co daje absolwentom SMS-u możliwość kontynuacji szkolenia w strukturach płockiej drużyny. Gwarantuje zakwaterowanie i wyżywienie w bursie szkolnej. Gdzie znajdują się tam pokoje 3-osobowe, dostęp do internetu, placówka wyposażona jest również w świetlicę, siłownię, bilard, bibliotekę, a jej mieszkańcy pozostają pod opieka wykwalifikowanej kadry wychowawczej.

„Przy prezentacji mnie jako trener powiedziałem ze postaram się wypromować chłopców którzy są gotowi. Krystian na dzień dzisiejszy był odpowiednim kandydatem aby spróbował swoich sił w takiej szkole. Krystian swoją postawa na treningach w pełni zasłużył na szkołę piłkarską.” Tak zaistniałą sytuacje skomentował opiekun grupy Konrad Winiarski.

Krystian na testach wykonywał ćwiczenia typowo piłkarskie a oceniał go przez cały treningi asystent trenera, na sam koniec odbyła się gierka na 3/4 boiska i po tej gierce trener główny wraz z asystentem mogli w 100%ocenić umiejętności Krystiana. Został oceniony pozytywnie aczkolwiek musi dać sobie sporo czasu aby stał się czołowym liderem drużyny. Krystian w mijającą sobotę miał już wziąć udział w sparing z drużyną ekstraklasa rocznika 2002 Wisłą Płock we Włocławku.