Zapowiedź 6 kolejki.

Weekend z piłką nożną.

W najbliższy weekend czekają nas kolejne piłkarskie emocje. Emocje które potrwają dwa dni. Najpierw w sobotę na murawę wybiegną piłkarze seniorskiej drużyny Wichru. Którzy to o godzinie 16 zmierza się z drużyną Rawi Rawicz. A w niedziele o godzinie 11 również na stadionie w Dobrej swój pierwszy mecz rozegrają zawodnicy juniorów starszych, przeciwnikiem będzie Tur 1921 Turek.

O rywalu słów kilka - Rawia Rawicz

"Rawia" Rawicz powstała w 1923 roku na bazie "Sokoła", który prowadził w okresie międzywojennym prężną działalność m.in. w sekcji pilki nożnej. Po wojnie zalożono w Rawiczu kilka klubów, piłka nożna najlepiej rozwijala się w Kolejarzu i w Rawii. W 1966 roku oba kluby przyjęły nazwę "Rawia" Rawicz, z tym, że pilkę nożną oprawiano w Klubie Pilkarskim "Rawia". Klub w późniejszym czasie przyjął nazwę Międzyzakładowy Kolejowy Klub Sportowy (MKKS) RAWIA Rawicz i z reguły uczestniczył w rozgrywkach międzywojewódzkich i okręgowych. Wspaniałe czasy nadeszły na początku lat 90-tych. Wówczas to seniorzy klubu prowadzeni przez Marka Polowczyka wygrali rozgrywki IV ligi i po raz pierwszy w historii awansowali do rozgrywek III ligi dolnośląskiej. Rawiccy piłkarze grali w niej z powodzeniem do 1999 roku. Później nadszedł słabszy okres. Wówczas to grupa ówczesnych działaczy doprowadziła praktycznie do upadku rawickiej piłki. Pierwszy zespół spadł do klasy okręgowej i nastąpił rozpad niektórych grup młodzieżowych. Odbudowy klubu podjęła się grupa "zapaleńców" na czele z wieloletnim działaczem klubu Markiem Polowczykiem wspieranym przez Marka Grześkowiaka (w praktyce odbudował wszystkie drużyny młodzieżowe), Stanisława Przybylskiego i Krzysztofa Kołeczkę. Obecnie KP Rawia Rawicz funkcjonuje na zdrowych zasadach (mimo nieprzychylności władz miasta).

Zapraszamy wszystkich do wspierania Naszych drużyn i do gorącego dopingu.

W przerwie meczu Wicher Dobra - Rawia Rawicz przewidziany jest konkurs dla kibiców z narodami ufundowanymi przez AmeriGas. Również płeć piękna powinna być zadowolona ponieważ swoje nagrody przygotowała wspierająca Nas od dawna Małgorzata Krzesłowska z Beauty Thermal Kosmetyka Zabiegi Spa Wizaż. Wstęp biletowany.

Sobota, stadion w Dobrej godzina 16:00 Wicher Dobra - Rawia Rawicz

Niedziela, stadion w Dobrej godzina 11:00 Wicher Dobra - Tur 1921 Turek ( junior starszy).