Zapowiedz 11. kolejki

Zapowiedz 11 kolejki.

Poprzeczka zawieszona wysoko, zapowiedź meczu Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Wicher Dobra. W sobotę o godzinie 15:00 Wicher Dobra w kolejnym meczu ligowym podejmie 3 drużyne tabeli – Ostrovie 1909 Ostrów Wielkopolski. Czeka nas bardzo trudne zadanie, chociaż w ostatnim tygodniu pokazaliśmy dużą zwyżkę formy. Ostrowianie są zdecydowanym faworytem meczu i ciężko oczekiwać innego wyniku, jak ich zwycięstwa. Ale piłka nożna jest sportem nieprzewidywalnym.

O rywalu słów kilka – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski

Towarzystwo Piłkarskie Ostrovia Ostrów Wielkopolski – polski klub sportowy piłki nożnej z Ostrowa Wielkopolskiego, jest jednym z najstarszych klubów piłki nożnej w Polsce. TP Ostrovia została założona jako jeden z pierwszych polskich klubów piłkarskich w Wielkopolsce. Klub Ostrovia powstał 27 maja 1909 roku z inicjatywy polskiej młodzieży robotniczej i rzemieślniczej, która zrzeszona była w Towarzystwie Terminatorów. Był to pierwszy klub w Wielkopolsce, którego członkowie stanowili wyłącznie Polacy. Po raz pierwszy pod zaborem pruskim doszło do sytuacji, iż statut klubu oraz jego pełna nazwa zostały zapisane w języku polskim. Podkreśleniem patriotycznej symboliki klubu było także przyjęcie biało-czerwonych barw klubowych. Od wiosny 1910 roku, kiedy zamówiono pierwszą partię koszulek w biało-czerwone pasy w berlińskiej firmie Steidel, do dziś obowiązuje taka kolorystyka koszulek. Ale warto dodać, iż w piłkę zaczęto grać w Ostrowie już w 1907 roku, kiedy to jedną z pierwszych piłek w Wielkopolsce przywiózł aż z Berlina ówczesny prezes Towarzystwa Terminatorów Stanisław Grzęda. Od tego momentu niemal każde niedzielne zebrania młodzieży polskiej kończono grą w piłkę nożną.

Ostatnie spotkanie:

Victoria Ostrzeszów - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 1:1(1:0)

Wicher Dobra – Polonia Kępno 1:1(0:1)

Tabela:

3.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.

18 pkt

5 z

3 r

1 p

23 Bz

11 Bs

13.

Wicher Dobra

8 pkt

2 z

2 r

6 p

9 Bz

20 Bs

Siedem kolejnym meczów bez porażki bardzo rozbudziło apetyty kibiców z Ostrowa, dlatego wszyscy spodziewają się kolejnego efektownego triumfu. Tym bardziej, że Nasz zespół należy do grona najsłabszych zespołów w bieżących rozgrywkach i praktycznie nie ma żadnych argumentów, by zabrać ekipie Ostrovi choćby dwa punkty. Wszyscy jednak mówią jak to nieprzewidywalna bywa nasza liga i jak wiele w niej może się zdarzyć. I całe szczęście, bo gdyby nie ta nutka nadziei, oglądanie tego meczu nie miałoby sensu. Mecz z taką drużyną to fantastyczna okazja, żeby się pokazać z jak najlepszej strony. W sobotę spotkają się dwie drużyny będące na dwóch biegunach piłkarskiego świata, gra w IV lidze dla drużyny z Dobrej jest historycznym wielkim osiągnięciem i wydaje się być szczytem zarówno piłkarskim jak i organizacyjnym.Jeszcze półtora roku temu Wicher rozgrywał mecz z takim drużynami jak SRW Łuczywno czy GKS Olszówka na poziomie A klasy teraz walczymy w IV lidze. Natomiast drużyna z Ostrowa Wlkp. w swojej bogatej historii potrafiła grać na poziomie II ligi więc obecny poziom rozgrywkowy nie jest dla nich zapewne zadowalający. Pomimo zaledwie ośmiu punktów na koncie trzeba przyznać, że Wicher wcale nie gra aż tak bardzo źle. Stwarzajmy sobie naprawdę dużo sytuacji podbramkowych, jednak zawsze w takich momentach brakuje albo skuteczności, albo po prostu szczęścia. Nie raz mieliśmy już okazję zobaczyć na murawie zawziętość drużyny, czy to w pierwszych 45 minutach meczu w Ślesinie, czy też w drugiej połowie starcia z Victorią Września . Gdyby udało się w taki sposób rozegrać całe sobotnie spotkanie, wtedy prawdopodobnie moglibyśmy liczyć na korzystny dla nas wynik. Wszyscy czekamy na kolejne zwycięstwa zarówno kibice, jak i piłkarze. I kto wie, może już jutro będzie nam dane poczuć tę właśnie radość? Ehh… marzenia. Jednak miejmy na uwadze, że marzenia czasem się spełniają. Początek meczu o godzinie 15:00 na stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.