Puchar Polski III runda.

Wicher jedzie do Lichenia.

Już jutro, tj. w środę, 14 września Wicher wybiera się do oddalonego o 70 km Lichenia, by rozegrać mecz w ramach III rundy Pucharu Polski na szczeblu KOZPN. Los skojarzył ze sobą dwie drużyny które w poprzednim sezonie toczyły wyrównany bój o mistrzostwo ligi okręgowej. Na koniec sezonu to drużyna z Lichenia o jeden punkt wyprzedziła Wicher i zajęła pierwsze miejsce w lidze. Jednak to Wicher gra obecnie w IV lidze w wyniku rezygnacji z awansu drużyny Strażaka. Obie drużyny swoje ostatnie mecze ligowe przegrały. Wicher uległ 1:2 Rawi Rawicz natomiast Strażak Licheń Stary mistrz okręgówki nie dojechał na mecz w Turku. Tym samym aktualny lider rozgrywek „okręgówki” Tur 1921 Turek zainkasował trzy oczka, nie musząc rozgrywać spotkania. Wicher swoją przygodę z Pucharem Polski rozpocznie właśnie od meczu w Licheniu gdyż jako drużyna występująca w IV lidze była rozstawiona i nie brała udziału w wcześniejszych rundach. Natomiast Licheń w poprzedniej rundzie pokonał po rzutach karnych występującą w A – klasie drużynę Czarni Brzeźno. Do tej pory Wicher dwukrotnie mierzył się ze Strażakiem, oba mecze wygrał odpowiedni 3:1 i 2:1, aż 5 bramek drużynie Naszych rywali potrafił strzelić Tomasz Wypiór który znalazł się w kadrze na środowe spotkanie.

Z racji długiego sezonu, który czeka nasz zespół oraz co tu kryć bardzo niefortunnego terminu PP, dalekiego wyjazdu ( wyjazd piłkarzy zaplanowano na godzinę 14:50 w środku tygodnia !! ) oraz braku urlopów ( piłkarze to też ludzie pracy i mają obowiązki zawodowe ) i drobnych urazów na które narzekają niektórzy zawodnicy trener Szymanowski na pojedynek do Lichenia nie zabierze paru piłkarzy z podstawowego składu. Szansę dostaną nominalni zmiennicy oraz zawodnicy drużyny juniorów starszych którzy wyróżnili się w niedzielnym meczu, będzie to dla nich swoista nagroda za prace na treningach i w meczach. Średnia wieku kadry na ten mecz wynosi 23 lata. Możemy być spokojni o poważne potraktowanie najbliższego rywala… bo kiedy jak nie w meczach pucharowych udowodnić swą przydatność do zespołu. Liczymy na udane spotkanie w Licheniu i oczywiście na awans do kolejnej rundy, choć przypuszczamy, że z kilku powodów wcale łatwo nie będzie. Rywal dla którego przyjazd Wichru będzie jakimś wydarzeniem, z całą pewnością zagra mocno skoncentrowany bo ewentualne zwycięstwo z zespołem IV ligi może mu przynieść same korzyści.

Jesteśmy bardzo ciekawi ile zespołów potraktuje te rozgrywki priorytetowo i wystawi swoje najmocniejsze składy? Czy OZPN nie mógł ustawić terminarza tak by w środku tygodnia nie jechać na mało prestiżowe spotkanie PP mając w składzie 90% ludzi pracujących zawodowo? Nie można było urwać jednej soboty, przenosząc jedną rundę PP na wiosnę? Są to raczej pytania retoryczne bo odpowiedzi od OZPN-u nie oczekujemy a sytuacja ta powtarza się co roku, choć jakiś porządny dialog z klubami powinien się odbyć.

Zapraszamy serdecznie do Lichenia na 17 wszystkich sympatyków i kibiców Naszego zespołu, którzy mogą w środku tygodnia zafundować sobie odrobinę piłkarskich emocji. Na lige Mistrzów każdy zdąży wrócić.

Kadra na mecz z Licheniem: Wodnicki (20 lat), Karbowski (18 lat), Grabowski( 27 lat), Śmieja (30l), Morusiński (20l), Zasiadczyk Bartosz (22l), Białek (28l), Ignaczak Michał (21l), Ignaczak Szymon (21l), Gromada (26l), Sobiński (29l), Wypiór (24l) , Cieślak (21l), Gośliński (21l), Józefiak Dominik (29l) , Staciewiński (18l), Zasiadczyk Mateusz (19l), Błaszczyk (20l).