11. kolejka

11. kolejka

Drugi raz w bieżącym sezonie Wicher Dobra odwiedził Ostrów Wlkp. i drugi raz przegrał w tym mieście, tracąc sześć bramek.

Każda zdobycz punktowa Wichru w Ostrowie Wlkp. byłaby traktowana jako niespodzianka. W sobotę dobrzanie nie zdołali jednak tak naprawdę zmierzyć się jak równy z równym z ostrowianami. Od 24. minuty Wicher musiał bowiem radzić sobie w dziesiątkę. Gdyby to był mecz koszykówki, napisalibyśmy, że pierwsza kwarta była wyrównana, a gościom udawało się utrzymywać wynik remisowy. Nie wiadomo jak by się potoczyły losy tego meczu, gdyby nie dość niefrasobliwe zachowania Naszego bramkarza, który w 25 minucie za zagranie ręką poza polem karnym otrzymał od sędziego czerwoną kartę. Strata pierwszego bramkarza wprowadziła spore zamieszanie w szeregach obronnych, co było wodą na młyn dla Ostrovii. Na dodatek w konsekwencji tej sytuacji gospodarze strzelili pierwszego gola. Bezpośrednio z rzutu wolnego przymierzył Michał Giecz, piłka odbiła się jeszcze od słupka i było 1:0. W 38 minucie na 2:0 podwyższył Tomasz Kempiński, co prawdopodobnie na dobre zdeprymowało piłkarzy z Dobrej, jako że dwie minuty później trzeciego gola zaaplikował im Miłosz Nowicki.

Po zmianie stron na boisku niewiele się zmieniło. Trzy minuty po wznowieniu gry zagranie Damiana Błaszczyka wykorzystał Tomasz Kempiński.Jakby tego było mało w 55 minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić podpora obrony i kapitan Wichru Jarosław Śmieja. Do końca meczu ostrowianie jeszcze dwukrotnie pokonywali rezerwowego bramkarza Wichru. Najpierw na listę strzelców wpisał się Kacper Karbowski, a wynik starcia na 6:0 ustalił Kamil Krawczyk.

Była to druga tak wysoka porażka Wichru Dobra w tym sezonie. W trzeciej kolejce zespół Andrzeja Szymanowskiego przegrał 1:6 z innym ostrowskim zespołem - Centrą. Po jedenastu meczach Wicher Dobra plasuje się na trzynastym miejscu w tabeli z dorobkiem ośmiu oczek. Kolejne starcie w przyszły weekend. Dobrzanie podejmować będą Obrę Kościan na własnym boisku.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. - Wicher Dobra 6:0 (29' Michał Giecz, 38', 48' Tomasz Kempiński, 40' Miłosz Nowicki, 65' Kacper Karbowski, 90' Kamil Krawczyk).

Wicher Dobra: Konrad Winiarski - Nikodem Urbański, Jarosław Śmieja (55' Bartosz Simiński), Adrian Fret, Bartosz Zasiadczyk (80' Mateusz Morusiński), Szymon Ignaczak, Albert Gośliński, Michał Ignaczak, Daniel Błaszczyk (65' Tomasz Janicki), Łukasz Cieślak, Tomasz Wypiór (26' Damian Wodnicki).